No Afganistānas izvesti jau 13% līdz 20% ASV militārā aprīkojuma

0 Komentāru
No Afganistānas izvesti jau 13% līdz 20% ASV militārā aprīkojuma
REUTERS / SCANPIX

Afganistānas izvesti jau 13% līdz 20% ASV militārā aprīkojuma, otrdien paziņojis Pentagons.

ASV 1.maijā oficiāli sāka izvest savus atlikušos spēkus no Afganistānas, gatavojoties pielikt punktu savai gandrīz 20 gadus ilgušajai klātbūtnei šai valstī, bet vienlaikus raisot bažas par turpmāko notikumu attīstību Afganistānā pēc starptautisko spēku aiziešanas.

Lai gan faktiskā spēku izvešana sākusies jau agrāk, 1.maiju Vašingtona uzskata par simbolisku datumu, ņemot vērā, ka pērn panāktā vienošanās ar talibiem šo dienu noteica kā galīgo termiņu izvešanas pabeigšanai, bet ASV prezidents Džo Baidens atzinis, ka to izdarīt būtu grūti, un norādījis, ka pēdējie aptuveni 2500 amerikāņu karavīri no Afganistānas tiks izvesti laikā no 1.maija līdz 11.septembrim.

Vienlaikus norisinās arī NATO misijas “Resolute Support” spēku izvešana no Afganistānas.

ASV Centrālā pavēlniecība (CENTCOM) paziņoja, ka no Afganistānas izvesto materiālu daudzums ir līdzvērtīgs 115 pilnām C-17 kravas lidmašīnām

CENTCOM arī nodevusi piecus objektus Afganistānas Aizsardzības ministrijai, tostarp Kandahāras gaisa spēku bāzi, kas kādreiz bija otra lielākā ASV un starptautisko spēku militārā bāze Afganistānā.

Drošības apsvērumu dēļ ASV nesniedz precīzāku informāciju par spēku izvešanas ātrumu un termiņiem.

Pentagons ir nosūtījis papildu bumbvedējus un citu aprīkojumu uz reģionu, lai garantētu ASV un citu NATO spēku drošību izvešanas laikā.

Starptautisko spēku izvešana nav apturējusi talibu uzbrukumus Afganistānas valdībai, armijai un civilajiem mērķiem, bet ASV apgalvo, ka šie uzbrukumi nekavē ASV spēku izvešanu.
0 Komentāru