No 8000 Latvijas zemessargiem 40% apmeklētības līmenis ir vidējs vai augsts

2 komentāri

No 8000 Latvijas zemessargiem 40% apmeklētības līmenis ir vidējs vai augsts, bet visi kaut reizi vai divas gadā parādās un piedalās mācībās, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” teica Zemessardzes komandieris Egils Leščinskis.

Viņš akcentēja, ka Zemessardzes “mugurkauls un bāze” ir brīvprātīgie iedzīvotāji.

Leščinskim patlaban nav datu, ka notikumi Baltkrievijā būtu ietekmējuši cilvēku interesi par Zemessardzi Latvijā, tomēr pēc notikumiem Ukrainā turpmākajos gados gan to varēja vērot.

“Es domāju, ka Latvijas sabiedrība ir ļoti patriotiska, es tam ticu,” viņš uzsvēra, piebilstot, ka arī pētījumi un statistika rāda, ka sabiedrības atbalsts Zemessardzei un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem kopumā ir augstā līmenī. “Sabiedrības atbalsts ir mūsu spēka avots,” viņš pauda.

Komandieris uzsvēra, ka jau vairākus gadus Zemessardze kļuvusi par vienu no Nacionālo bruņoto spēku prioritātēm. Pēc viņa teiktā, ir daudz darīts tehniskā nodrošinājuma, mācību un infrastruktūras attīstības ziņā. Turklāt ir arī ļoti ambiciozi infrastruktūras attīstības plāni.

Leščinskis akcentēja, ka daudz ir darīts arī likumdošanas sakārtošanas jomā, lai Zemessardze varētu attīstīties kā organizācija. Tāpat arī mācību ziņā – tā kļuvusi pielīdzināma profesionālā dienesta karavīru apmācībai, viņš akcentēja.

2 komentāri