No 300 iesauktajiem rezerves karavīriem uz mācībām ierodas 59

Komentāri

Latvijā šodien pulcējās armijas rūdījumu jau saņēmuši vīri, jo sākas pirmās – rezerves karavīru – mācības. Savulaik demobilizētie profesionālā dienesta atvaļinātie karavīri, kā arī kādreizējie zemessargi pēc ilgāka laika posma mācībās atjaunos savas militārās prasmes un iemaņas. Pirmdien rezervisti ieradās Ādažu militārajā bāzē.

Ādažu militārajā bāzē šodien atmosfēra kā jauniesaucamo uzņemšanas punktā, tomēr šie nav jaunkareivji, bet gan armijas rūdījumu jau saņēmuši karavīri, kuri savulaik bijuši profesionālajā dienestā, bet tagad ir atvaļināti. Šodien viņi ieradušies uz mācībām, lai atjaunotu savas iemaņas, iepazītos ar jauniem ieročiem un to izmantojumu. Civilajā dzīvē un darbā daudzi kļuvuši druknāki, tāpēc tiek pielaikoti apavi, apģērbs, bruņucepures un aprīkojums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Uz mācībām atbraukušie tiek apģērbti un saņem visu nepieciešamo aprīkojumu – viņi atzīst, ka jūtas pacilāti. Pie formas uzreiz tiek piestiprināti nepieciešamie elementi.

Uz mācībām izsaukti tādi militārie speciālisti, kas nepieciešami, lai komplektētu regulārās armijas vienības. Mācību laikā paredzēts individuāls darbs, piemēram, atjaunojot šaušanas prasmes, kā arī sadarbība komandā – tāpat būšot jāatjauno iemaņas medicīniskās palīdzības sniegšanā un konkrētās specialitātēs – flotē, aviācijā, sakaru nodrošināšanā. Par šīm mācībām bija zināms jau sen. Vēl pavasarī 300 rezerves karavīri saņēma pavēstes – pirmdien uz mācībām ieradušies 59 cilvēki.

Kopumā paredzēts, ka uz mācībām ieradīsies 120 rezerves karavīri. Tomēr mācību organizēšana nav bijusi viegla – daudzas mobilizācijas vēstules adresātus nav sasniegušas un atsūtītas atpakaļ, daļa atbildējuši, ka nevar ierasties. Mācības ilgs līdz 1. novembrim, bet līdzīgs rezerves karavīru mācību process notiks arī turpmāk – līdz 2018. gadam plānots sagatavot aptuveni 2000 rezerves karavīru.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl