No 2023. gada Latvijā obligāti būs jāšķiro arī tekstilizstrādājumi

10 komentāri

No 2023. gada Latvijā obligāta būs arī tekstila šķirošanas infrastruktūras izveide. Jau šobrīd Rīgā un citur atrodas 60 izlietotā tekstila konteineru, tuvākajā laikā plānots uzstādīt vēl gandrīz tikpat. Ko un kā šķirot, kādu apģērbu nest uz konteineriem, šorīt noskaidroja TV3 raidījums “900 sekundes”.

Visiem ļoti labi zināmos zaļās, zilās un dzeltenās krāsas atkritumu šķirošanas konteinerus nu papildina arī sarkans konteiners. Tas paredzēts tekstilizstrādājumu šķirošanai.

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis atklāja, ka 2019. gadā veiktā aptaujā 89% iedzīvotāju bija gatavi šķirot tekstilizstrādājumus, bet šobrīd tie jau ir 91%.

Šobrīd Latvijā ir uzstādīti 60 konteineri, bet tuvākajā laikā tiks uzstādīti vēl 30, kas paredzēti reģionos. 2023. gadā šāda iespēja būs visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Tekstilizstrādājumu konteiners paredzēts lietotam, bet vēl lietojamam saturam. Tas nozīmē, ka tajā nav ieteicams mest lietas, kas vairs nevar tikt izmantotas citur, piemēram, ļoti sasmērētus vai saplēstus apģērba gabalus.

10 komentāri