No 2021. gada nebūs jāmaksā par publikācijām “Latvijas Vēstnesī”

1 komentārs
No 2021. gada nebūs jāmaksā par publikācijām “Latvijas Vēstnesī”
ELMĀRS RUDZĪTIS, F64

No 2021. gada uzņēmējiem un citiem informācijas iesniedzējiem nebūs jāmaksā par publikācijām oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, aģentūru LETA informēja “Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

Šim nolūkam nepieciešamos līdzekļus 1,7 miljonu apmērā Tieslietu ministrija (TM) esot atradusi savās iekšējās rezervēs, tāpēc lēmumam neesot fiskālas ietekmes uz 2021. gada valsts budžetu.

Savukārt papildu nepieciešamo finansējumu, kas tika paredzēts visu Latvijas pašvaldību saistošo noteikumu publikācijām “Latvijas Vēstnesī” 250 000 eiro apmērā, valdība meklēs 2022. gada budžetā.

Jau ziņots, ka 8. augustā valdība uzklausīja un atbalstīja TM informatīvo ziņojumu “Par oficiālās publikācijas un tiesiskās informācijas nodrošināšanas funkcijas izpildi”.

Valdība noteikusi arī valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas Vēstnesis” vispārējo stratēģisko mērķi – nodrošināt ilgtspējīgas, vispārpieejamas un vienotas informatīvās platformas darbību, kurā nepastarpināti sniedz sabiedrībai nozīmīgu un kvalitatīvu valsts, pilsonisko un tiesisko informāciju, veicinot sabiedrībā izpratni par normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem, kā arī kvalitatīvu sabiedrības diskusiju, uzturot atgriezenisko saiti starp sabiedrību un valsti.