No 18. oktobra braukšanas maksas atlaides saņemšanai būs nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts

0 Komentāru
No 18. oktobra braukšanas maksas atlaides saņemšanai būs nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts
IEVA ČĪKA, LETA

Latvijā, no 11. oktobra izsludinot ārkārtējo situāciju, ir noteikts, ka no 18. oktobra pilngadīgajiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, braukšanas maksas atvieglojumi netiks piemēroti, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā.

Noteikts, ka no 18. oktobra braukšanas maksas atvieglojumi pilngadīgām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, netiks piemēroti maršrutos, ko nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējs, kurš saņem dotāciju no valsts vai pašvaldību budžeta līdzekļiem.

Lai primāri nodrošinātu skolēnu, studentu un izglītības iestāžu mācībspēku nokļūšanu uz un no mācību iestādēm pasažieru skaits transportlīdzeklī paliek tāds pats, kā noteikts iepriekš – tas nedrīkst pārsniegt 80% no transportlīdzekļa ietilpības.

Pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršrutu galapunktiem, ja nepieciešams uzņemt pasažierus, ietilpība noteikta 85% apmērā. Lai mazinātu epidemioloģiskos riskus, pārvadātājam ir jānodrošina regulāra transportlīdzekļa dezinfekcija un salona vēdināšana.

Savukārt pasažieriem paliek spēkā obligāta prasība brauciena laikā lietot sejas maskas. Ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, pasažieriem jāizvēlas vietas tā, lai transportlīdzekļa salons būtu vienmērīgi piepildīts un pēc iespējas būtu ievērotas distancēšanās prasības.

Lasi vēl – Nevakcinētie un Covid-19 neizslimojušie ārkārtējā situācijā varēs apmeklēt tikai noteikta veida veikalus

Ņemot vērā joprojām augtos epidemioloģiskos riskus, ministrija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot visus noteiktos drošības pasākumu – ievērot divu metru distanci, mazgāt rokas, vēdināt telpas un lietot sejas maskas visur, kur tās ir jālieto. Katra cilvēka izlēmīga rīcība, rūpīgi ievērojot visus drošības pasākumus un vakcinējoties, palīdz apturēt pandēmiju un atgriezties ierastajā ikdienas dzīves ritmā.

Kā ziņots, valdība piektdien nolēma no pirmdienas, 11.oktobra izsludināt valstī ārkārtējo situāciju uz trim mēnešiem.

Tādējādi spēkā stāsies vairāki Covid-19 izplatības novēršanai paredzēti ierobežojumi.
0 Komentāru