5 komentāri

Ar čipu un reģistrāciju! Līdz 1. jūlijam visiem suņu saimniekiem jāparūpējas par to, lai viņu mājdzīvnieki būtu ar čipu un reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā. Kādas problēmas šī reģistrācija risinās un cik apzinīgi suņu saimnieki pilda šo pienākumu?

Arī šai suņu meitenei ir pienācis laiks saņemt savu čipu un tikt reģistrētai Lauksaimniecības datu centrā. Tomēr suņu saimnieki bieži maldīgi domā, ka čipa ievade automātiski nozīmē arī reģistrāciju. Tā nav. Pazuduša suņa gadījumā bez čipa numura atsevišķas ievades datubāzē viņa saimnieku nav iespējams atrast.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Veterinārārste rāda čipu un datu lasītāju, ko izmanto pazudušu suņu saimnieku noskaidrošanai. Klīnikā ik pa laikam nonāk kāds pazudis suns, taču pārsvarā dzīvnieks nav čipēts, tāpēc tā saimnieku atrast ir grūti. Suņu čipēšana notiek pastāvīgi un patlaban.

Tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā pirms gada. Janvārī un februārī vien reģistrēts vairāk suņu nekā pagājušogad pirmā pusgada laikā kopā. Tas nozīmē, ka suņu īpašnieki kļūst apzinīgāki, tomēr liela daļa cilvēku pat pēc pamudinājuma veterinārajā klīnikā nolemj savus mīluļus nečipēt.

Veterinārajā klīnikā suņa reģistrēšana kopā ar čipēšanu var izmaksāt vairākus desmitus eiro un tāpēc reģistrāciju atliek uz vēlāku laiku, taču bieži par to aizmirst.

Laila ar suņu profesionālu audzināšanu nodarbojas jau 6 gadus. Šajā laikā izauklēti 30 kucēni, kas savas mājas atraduši gan Latvijā, gan ārzemēs. Visi šie suņi ir čipēti un reģistrēti. Laila uzskata, ka obligāta reģistrācija varētu sakārtot nelegālo suņu tirdzniecību, kas bieži nav ne vakcinēti, ne attārpoti. Tādējādi samazinātos arī slimību iespējama izplatība.

Sods par nečipētu un nereģistrētu suni varēs sasniegt pat 200 eiro. Čipēšana un reģistrācija varētu samazināt arī patversmēs dzīvojošo mājdzīvnieku skaitu – saimnieku atrast varēs uzreiz un līdz ar to arī saukt pie atbildības.

Tāpat ar reģistrācijas sistēmas palīdzību varēs agresīvāk vērsties arī pret nelikumīgu dzīvnieku audzēšanu nepiemērotos apstākļos.

Video

TOP komentāri

 • Vaida Liepiņa
 • Homērs Simpsons
  +4 +4 0

  Homērs Simpsons

  Te nav nekada sakara ar rupem par suni bet gan iespeju attiecigai darbonu grupai uzvarities imitejot kaut kadas rupes par sunisiem, Viss notiek ! Nesaprotu ka tie cilveki un suni dzivoja pirms 100 gadiem Manas domas,uzdarbojas karteji birokrati un sabidribas paraziti .
 • Sieviete!
  +3 +3 0

  Sieviete!

  Lieta ļoti laba - slavējama!
  Šajā gadsimtā Atbildība ir jāmāca, jeb šajā gadījumā - Jāuzspiež!
  Bet nākošais klupšanas akmens - cik zinu, nav vienotas (vai vienas) datubāzes kurā būtu ievadīti VISI jau čipotie un viņu saimnieki, tad nu atkal visu izdaram tikai līdz pusei.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl