No 1. augusta kultūras pasākumos mīkstinās ierobežojumus

2 komentāri

1. augusts nesīs atvieglotākus noteikumus kultūras pasākumu rīkotājiem. Starp cilvēkiem vairs nebūs prasības par divu metru distanci. Turpmāk kā epidemioloģiski drošais atstatums būs viens metrs.

Muzejos, bibliotēkās, kultūras centros, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātros, koncertzālēs un kinoteātros apmeklētāji, kas nav no vienas ģimenes, bet, piemēram, draugi, drīkstēs sēdēt kopā pa divi. Savukārt vienas mājsaimniecības locekļiem atļauts sēdēt vienkopus līdz četru personu kopai. Pēc tam uz visām pusēm ir jābūt viena metra distancei līdz katrai nākamajai grupai.

“Attiecībā par biļešu pirkšanu – nē, tomēr droši vien nekādā veidā nevaram prasīt, lai cilvēks apliecina savu piederību mājsaimniecībai. Tā kā tas paliek uz pašu apmeklētāju sirdsapziņas, līdz ar to tāpēc tika noteikts vienas mājsaimniecības limits – līdz četrām personām,” skaidro Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš.

Risinājums pēc jaunajiem noteikumiem ir stikla aizsargbarjeras, aizsargsienas.

1. augustam epidemioloģiski droši sagatavojies ir Dailes teātris. Dekorāciju meistari izgatavojuši pustūkstoti aizsargsienu. Katra izmaksāja 10 eiro.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

“Ja es esmu atnācis viens pats, tad es šādi sēžu un esam pasargāti. Ja es sēžu ar savu sievu, sieniņa atrodas šeit. Esam nodalīti. Ja atnāku ar ģimeni, tad sieniņa tiek novietota pēc četrām sēdvietām,” skaidro Dailes teātra valdes loceklis Juris Žagars.

Lai pildītu prasību par viena metra distanci no priekšpuses un aizmugures, liela daļa kultūrvietu atstās tukšu katru otro rindu.

Dailes teātrī no sēdvietu kopējās kapacitātes – 1000 vietām – jauno epidemioloģisko prasību dēļ nu būs uz pusi mazāk. Atbilstoši arī mazāk ienākumu no biļetēm. Tiesa gan, teātris ir nedaudz palielinājis biļešu cenas, lai to kompensētu. Skatītāji nesūdzas, jo izslāpuši pēc kultūras. Visas tuvākā mēneša izrādes teju vai pilnībā izpārdotas.

Kopumā kultūrvietās biļešu pirkšanas laikā konkrēta sēdvieta lielākoties nebūs uzreiz norādīta, bet gan tikai sektori – atšķirībā pēc cenas. Personalizētās sēdvietas uzzinās ierašanās brīdī, pirms tam sniedzot par sevi visu pilno kontaktinformāciju.

Pasākumā ir jābūt personalizētām sēdvietām. Tas nozīmē, ka pasākuma organizētājs zina, kurā vietā kurš cilvēks ir sēdējis, un viņš šo informāciju pats vai caur biļešu tirgotāju apkopo, saglabā vienu mēnesi. Tas tādēļ, ja gadījumā kādai no šīm personām identificē saslimšanu, šo informāciju jau tālāk varētu nodot Slimību profilakses un kontroles centram.

“Iespējams, ka mēs arī iedosim laika brīdi vai rekomendēsim, ka sektors A ierodas kādās konkrētās minūtēs, lai vispār nav stāvēšanas rindās. Domājam arī laist iekšā pa divām dažādām ieejām, lai sektori nekrustojas savstarpēji. Atsevišķas, iespējams, pat tualetes, atsevišķa kafejnīca, viss ir atsevišķi,” norāda Dailes teātra valdes loceklis Juris Žagars.

No 1. augsta atviegloti noteikumi viesmākslinieku uzaicināšanai no sarkanajā sarakstā iekļautajām valstīm. 10 kultūras darbinieku grupām pēc ierašanās Latvijā nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Drīkstēs uzreiz sākt strādāt. Tiesa gan, izņemot mēģinājumus un pašas kultūras norises, ārzemju viesmāksliniekiem, tāpat kā ārvalstu sportistiem un viesstrādniekiem no trešajām valstīm, būs liegts apmeklēt citas publiskās vietas, tostarp restorānus, bārus un liegts braukt sabiedriskajā transportā.