NMPD vērsīsies Valsts policijā saistībā ar sociālajos tīklos izplatītu viltus ziņu

366 komentāri
NMPD vērsīsies Valsts policijā saistībā ar sociālajos tīklos izplatītu viltus ziņu
ROMĀNS KOKŠAROVS / F64

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vērsīsies Valsts policijā saistībā ar sociālajos tīklos izplatītu viltus ziņu ar atsauci uz it kā dienesta ikdienas darbā pieredzēto, kas neatbilst patiesībai, informē NMPD.

NMPD aicina sabiedrību neuzķerties uz sociālajos tīklos izplatītu viltus ziņu, “gļēvi un melīgi atsaucoties uz dienesta darbu. Ar mērķi sabiedrību iebiedēt un likt šķēršļus tam, lai  mums visiem kopā izdotos veiksmīgāk uzvarēt cīņu ar Covid-19 vīrusu. Ar mērķi kavēt mūsu iespēju ātrāk atgriezties normālā ikdienas ritmā bez maskām un ierobežojumiem,” raksta NMPD.

Dienestā norāda, ka NMPD nav skaidri attiecīgo cilvēku, kas izplata viltus ziņu, patiesie nolūki un mērķi. “Mēs tikai redzam, ka šādi stāsti tiek apzināti veidoti un izplatīti, lai manipulētu ar daļu sabiedrības,” raksta NMPD.

Sociālajos tīklos esot izplatīts ekrānuzņēmums ar meliem ikvienā teikumā, tostarp, ka šajā nedēļā dienesta brigādes no Rūjienas esot nogādājušas Vidzemes slimnīcā 15 gadīgu pusaudzi, kas esot meli – šajā nedēļā dienesta brigādes no Rūjienas nav nogādājušas Vidzemes slimnīcā nevienu 15 gadīgu pusaudzi. Tāpat NMPD uzsver, ka brigādes nav vedušas uz slimnīcu arī nevienu pusaudzi citā vecumā, kuram būtu bijusi reakcija pēc vakcinācijas.

“Absurds ir apgalvojums par rīkojumiem, jo katrs brigādes vadītājs-mediķis, ņemot vērā ārstniecībā iegūto izglītību, kas nosaka arī atbildību par viņa lēmumiem, uzņemas individuālu atbildību par pacienta stāvokļa izvērtējumu, nosaka diagnozi un arī nepieciešamo palīdzību,” skaidro dienestā.

Tajā atzīst, ka NPMD mediķiem ik dienu nākas sastapties aci pret aci ar nāvi, ar jaunas dzīvības ierašanos šajā pasaulē, redzēt smagu slimību un ciešanu pārņemtus cilvēkus vai negadījumos smagi sakropļotus augumus. “Mūsu galvenais un vienīgais uzdevums ir būt gataviem un glābt cilvēku dzīvības. Šajā pasaulē nav vietas un laika meliem un manipulācijām. Mēs esam ļoti vīlušies tajos cilvēkos, kas, izmantojot citu  nedrošību, bažas, vai, iespējams, informācijas trūkumu, tik zemiski un atklāti manipulē,” neizpratnē ir dienests.

NMPD norāda, ka vērsīsies par šo viltus ziņu Valsts policijā, ņemot vērā to, ka sociālajos tīklos izplatītajā ekrānuzņēmumā ir acīmredzami dota atsauce uz it kā dienesta ikdienas darbā pieredzēto, kas neatbilst patiesībai.

366 komentāri