NMPD vadītāju Ploriņu atstāj amatā

0 Komentāru
NMPD vadītāju Ploriņu atstāj amatā
Foto: LETA

Šodien atkārtoti izvērtēta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Armanda Ploriņa atbilstība amatam. Pēc izvērtēšanas dienesta vadītājs savu amatu nav zaudējis, pastāstīja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Izvērtēšanā piedalījies veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), kā arī Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.
Kā pastāstīja Zvidriņa, Ploriņš savu amatu saglabājis, tomēr vērtēšanas komisija lēmusi, ka viņam sava darbība amatā vēl jāpilnveido.
Zvidriņa skaidroja, ka vērtēšanas procesā tika ņemts vērā tas, cik veiksmīgi dienestam izdevās īstenot ātrās palīdzības mašīnu un to vadītāju nodrošināšanu Rīgas reģionam, vienlaicīgi atsakoties no ārpakalpojuma izmantošanas. Kā norādīja valsts sekretāre, pakalpojuma pārņemšana tika īstenota, kā arī tajā aktīvi iesaistījusies ministrija, tomēr no Ploriņa puses nav bijusi pietiekami liela iesaiste, lai viņa darbību novērtētu augstāk.

Arī turpmāk VM uzraudzīs NMPD darbu un jebkurā mirklī var veikt atkārtotu Ploriņa vērtēšanu, sacīja valsts sekretāre.
Nākamreiz tiks vērtēta dienesta pakalpojuma kvalitāte un šoreiz Ploriņš netikšot “turēts pie rokas”, kā tās bija iepriekš, pauda Zvidriņa. Viņa arī izteicās, ka ir grūti pateikt, vai atteikšanās no automašīnu ārpakalpojuma būtu pabeigta laikā, ja VM nebūtu tik ļoti iesaistījusies.

Kā ziņots, 15.janvārī NMPD arodorganizācijas Belēvičam iesniedza lūgumu izvērtēt NMPD vadītāja atbilstību amatam. Iemesls šādam lēmumam bija iespējama finanšu līdzekļu nelietderīga izmantošana, ko dienestā veiktajā revīzijā atklāja Valsts kontrole, nepietiekamais atalgojums darbiniekiem, kā arī vadības ilgstoša nespēja atrisināt darbinieku trūkuma jautājumu.

2.februārī telekanālā LNT veselības ministrs sacīja, ka NMPD vadītāja darbība ir novērtēta negatīvi, tomēr viņam saskaņā ar likumdošanu doti trīs mēneši laika “laboties”.

Savukārt Ploriņš norādīja, ka negrasās atkāpties. “Tas, ka no manis grib tikt vaļā, ir pilnīgi skaidrs, bet kāpēc – nezinu. Pats nedomāju atkāpties,” sacīja NMPD vadītājs.

0 Komentāru