NMPD nav atteicis izsaukumus saistībā ar ārkārtas medicīnisko situāciju Rīgas reģionālajā centrā

0 Komentāru
NMPD nav atteicis izsaukumus saistībā ar ārkārtas medicīnisko situāciju Rīgas reģionālajā centrā
IEVA LEINIŠA, LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aizvadītajā diennaktī nav atteicis izsaukumus saistībā ar ārkārtas medicīniskās situācijas izsludināšanu dienesta Rīgas reģionālajā centrā, pastāstīja NMPD pārstāve Arita Rudzīte.

Viņa teica, ka dzīvībai un veselībai tiešu apdraudējumu gadījumos NMPD nodrošina palīdzību. Mediķi aizvadītajā diennaktī strādāja tikpat ātri un kvalitatīvi, kā citkārt.

LETA jau ziņoja, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā.

Kā žurnālistiem sacīja dienesta direktore Liene Cipule, patlaban dienestā notiek “masveida mediķu aizplūšana”, kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Cipule norādīja, ka situācijas risināšanai pastiprināta uzmanība tiks pievērsta brigāžu darba plānošanai un izsaukumu šķirošanai, kas iedzīvotājiem nozīmēs biežākus atteikumus gadījumos, kad nebūs apdraudēta cilvēka dzīvība.

Pēc Cipules teiktā, patlaban plānots runāt ar Veselības ministriju (VM) un Ministru kabinetu, lai meklētu problēmas risinājumus. Dienests rādītājus un datus par savu darbu iesniegs gan VM, gan valdībā.

Vienlaikus Cipule norādīja, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukties, ka palīdzība neatliekamos gadījumos netiks sniegta, jo dienests darbu turpinās ierastajā ritmā, proti, dzīvībai un veselībai tiešu apdraudējumu gadījumos palīdzība viennozīmīgi tikšot nodrošināta.

0 Komentāru