NMPD izsludina ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā

5 komentāri
NMPD izsludina ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) pieņemts lēmums izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā, kas saistīts ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu NMPD.

Kā piektdien, 9. novembrī, žurnālistiem sacīja dienesta direktore Liene Cipule, patlaban dienestā notiek “masveida mediķu aizplūšana”, kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Pēc Cipules teiktā, patlaban atlūgumi pieņemti no 15 darbiniekiem, tomēr ir saņemti vēl vairāki iesniegumi, par kuriem vēl notiks sarunas ar attiecīgajiem darbiniekiem.

Ārkārtas situācija nozīmē, ka dienests varētu atteikt izsaukumus, kas neapdraud cilvēka dzīvību un veselību.

Kā liecina informācija NMPD mājaslapā, par ārkārtas medicīnisko situāciju tiek uzskatīta tāda situācija, kas rodas ārstniecības iestādēs, pašvaldību administratīvajās teritorijās vai valstī gadījumā, ja tūlītēji pieejamo medicīnisko resursu apjoms neatbilst esošajiem vai prognozējamajiem cietušo vai saslimušo skaitam.

TOP komentāri

 • cubus
  +1 +1 0

  cubus

  Toties nauda pārpārēm tiek mūsu "kultūristu" zvaigznēm - dīkdieņu radošām dīkstāvēm; mūža stipendijām papildus valsts pensijām; nevienu neinteresējošu (izņemot pašus) filmu uzņemšanai; 100-gades svinēšanai n-tos gadus; utt.
 • Mr.X
  0 0 0

  Mr.X

  Kamēr ir jomas, kur nezin kā naudu tērēt un maksā katru mēnesi prēmijas gandrīz visiem pāris simtu apmērā.... Tas tikai parāda ka vai nu valdībai viss po... vai nekontrolē situāciju.
 • Ibis
  0 0 0

  Ibis

  Ka bij tas joks;joz ptica gordaja,poka nepnoss nepoletit!Var vilkt alternativas ar veselibas ministrijas poltergeistu!!!!!
  P.S.Pacienti pasi iepakosies un ar tasiem vilks uz Slimnicam.Nu krutta dzivojam…...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl