Nīderlandē ūdeļu fermās konstatēts Covid-19; audzētavu īpašniekus Latvijā aicina sekot līdzi dzīvnieku veselībai

2 komentāri
Nīderlandē ūdeļu fermās konstatēts Covid-19; audzētavu īpašniekus Latvijā aicina sekot līdzi dzīvnieku veselībai
IEVA LŪKA, LETA

Saņemot informāciju no Nīderlandes kompetentās uzraudzības iestādes par divām ūdeļu fermām, kurās dzīvniekiem konstatēts Covid-19 vīruss, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ūdeļu audzētavas Latvijā sekot līdzi dzīvnieku veselībai.

Ūdeļu fermās Nīderlandē dzīvniekiem novērotas gremošanas un respiratorās saslimšanas, vienlaikus pieaugot to mirstībai. Papildus citām dzīvnieku infekcijas slimībām saslimušie dzīvnieki pārbaudīti arī uz Covid-19, un laboratoriskie izmeklējumi uzrādījuši pozitīvu rezultātu.

Tiek ziņots, ka aizdomas par saslimšanu ar Covid-19 ir atsevišķiem abās ūdeļu fermās strādājošajiem.

Kā informē PVD, Nīderlandes atbildīgās iestādes šobrīd uzskata, ka ūdeļu inficēšanās notikusi no slimajiem cilvēkiem. Lai noskaidrotu ūdeļu saslimšanas apstākļus, Nīderlandē ir uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana. Tuvākajā laikā tiks sākti arī zinātniskie pētījumi skartajās ūdeļu fermās, lai iegūtu vairāk informācijas par šiem  saslimšanas gadījumiem.

Latvijā ir astoņas ūdeļu audzētavas.

PVD aicina tās sekot līdzi dzīvnieku veselības stāvoklim un nekavējoties informēt veterinārārstu un PVD, ja dzīvniekiem novērotas gremošanas un/vai respiratorās saslimšanas, kā arī ja novērojama paaugstināta dzīvnieku mirstība.

Tāpat PVD aicina pārliecināties, ka novietnēs nodarbinātie ir veseli, bez Covid-19 raksturīgajiem simptomiem.

Par Nīderlandes ūdeļu fermās konstatēto PVD ir informējis Latvijas Zvēraudzētāju asociācija.