Komentāri
Nīderlande Latvijai dāvinās jaunu tulpju šķirni
Foto: LETA

Par godu Latvijas pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē Nīderlande Latvijai dāvinās jaunu tulpju šķirni, informēja Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Lapinska.

Lapinska skaidroja, ka ceturtdien, 23. aprīlī, no plkst. 10.00 Nīderlandes vēstniecība Latvijā rīkos Tulpju dienu, kas sāksies ar semināru Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Paredzēts, ka seminārā pārstāvji no augkopības un dārzkopības kopienām Latvijā un Nīderlandē pārrunās vēsturiskās iezīmes un mūsdienu tendences pavasara sīpolpuķu dārzu veidošanā un stādīšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīkotāji ir uzaicinājuši arī Nīderlandes uzņēmuma JUB pārdošanas menedžeri Austrumeiropas reģionā Džosu Bīlenu, lai saņemtu eksperta viedokli par Nīderlandes dārzkopības nozari. Lapinska skaidroja, ka JUB ir viens no pasaules lielākajiem puķu sīpolu piegādātājiem mehāniskai stādīšanai publiskajās zaļajās zonās un kopš 2010. gada var lepoties ar tiesībām piegādāt preces arī Nīderlandes karaļnamam.

Savukārt pēcpusdienā, plkst. 13.00, notiks tulpju ceremonija, kuras laikā Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (V) oficiāli dos vārdu jaunajai tulpju šķirnei. Kopā ar Bīlenu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoru Andri Vilku un Nīderlandes vēstnieku Latvijā Henku van den Dūlu viņa parakstīs sertifikātu, oficiāli reģistrējot tulpi Latvija kā jaunu tulpju šķirni.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 15.oktobrī Nīderlandes vēstniecība pasniedza kā dāvanu Latvijas prezidentūrai 17 000 tulpju, kuras tika iestādītas pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, – tūkstošiem sarkano un balto tulpju ir iestādītas, lai tās veidotu Latvijas prezidentūras logotipu. Sarkanā tulpe bija īpaši selekcionēta šim pasākumam, un tā saņems savu nosaukumu 23.aprīļa ceremonijas laikā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl