Nezināmā vietā no autobusa izsēdina 11 gadus vecu bērnu

71 komentārs

Pērn sabiedrību pāršalca vairāki traģiski notikumi, ko varēja novērst, ja līdzcilvēki neignorētu apkārt notiekošo. Diemžēl šādi gadījumi atkārtojas atkal un atkal. Pirms nepilnām divām nedēļām cilvēku vienaldzība pārsteigusi kādu māmiņu Salaspilī.

Kāpēc 11 gadus vecs puika tika izsēdināts no autobusa viņam nezināmā vietā, un kāpēc nedz autobusa šoferis, nedz pasažieri nereaģēja uz palīgā saucieniem?

18. janvāra pēcpusdienā 11 gadus vecais Eduards ap pulksten pustrijiem pēcpusdienā, kā ierasts, pēc skolas devās mājup. Autobusa pieturā Salaspilī, Skolas ielā 5, kurā puika parasti sagaida autobusu Rīga-Salaspils, piestāja tā paša uzņēmuma SIA ”Galss Buss”, bet cita maršruta autobuss. Tikai tad, kad puika jau bija nobraucis vairākus kilometrus, viņš sapratis, ka iekāpis nepareizajā autobusā.

Laura
Eduarda mamma

Pieturā, kur viņš kāpj iekšā regulāri, pienāca autobuss, uz kura nebija šī te trafareta ar norādi, kur autobuss dodas – uz Saulkalni, nevis tajā virzienā, kur dēlam jādodas. Nu, lūk, iekāpjot autobusā, tiklīdz autobuss pagriezās ne uz to pusi, uz kuru vajadzēja, dēls saprata, ka viņš ir iekāpis nepareizajā, nu, un, protams, uzreiz zvanīja man.

Eduarda mamma Laura aicinājusi dēlu vērsties pie autobusa vadītāja, tomēr velti –  šoferis atteicies runāt.

Laura
Eduarda mamma

Es dzirdēju, ka viņš teica, ka viņš ir iekāpis nepareizajā autobusā. Es viņam teicu, ka autobusā droši vien ir pieauguši cilvēki, lai vēršas pie viņiem, bet arī neviens neko, neviens to telefonu neņēma no viņa. Viņš, protams, ar asarām acīs, nervozs un pārbijies…

Kamēr mamma telefoniski uzturēja sarunu ar dēlu, autobuss jau bija aizbraucis līdz galapunktam Saulkalnē, pāris minūtes pastāvējis un braucis atpakaļ Salaspils virzienā.

Autobusa vadītājs 11 gadus vecajam puikam lika izkāpt Līvzemes ielā pie rotācijas apļa. Jāpiebilst, ka šeit tuvākajā apkārtnē nav nevienas autobusa pieturas un arī vieta bērnam nav bijusi pazīstama.

Laura
Eduarda mamma

Es viņu atradu Salaspilī, vietā, kur mēs nekad neesam gājuši un braukuši, uz apļa viņš stāvēja – tā kā es viņam teicu, lai viņš nekur neiet, tad viņš arī stāvēja tur, kur viņu izsēdināja. Viņu izsēdināja nevis pieturvietā, bet uz šosejas.

Eduarda mamma pēc notikušā vērsusies pie uzņēmuma SIA ”Galss Buss” vadības, tomēr nekādu skaidrojumu līdz šim nav saņēmusi. Arī LNT Ziņām uzņēmuma vadība atteicās komentēt notikušo. Tikmēr Valsts policijā saistībā ar notikušo sākta resoriskā pārbaude, kuras laikā tiks skaidrota autobusa vadītāja atbildība.

Nikolajs Mitroščenko
VP Salaspils iecirkņa priekšnieks

Dotajā brīdī notiek resoriskā pārbaude par iesniegumā norādītajiem faktiem, izsaukts autobusa vadītājs paskaidrojuma sniegšanai. Māte lūdz uzsākt kriminālprocesu par atstāšanu bezpalīdzības stāvoklī, izvērtējot visus lietas apstākļus, mēs lemsim.

Salaspils novada domē līdz šim informācija par šo incidentu nebija. Komentējot notikušo, Salaspils novada Bāriņtiesa LNT Ziņām rakstveida vēstulē pauž uzskatu, ka atbildība šajā gadījumā jāuzņemas ne tikai autobusa vadītājam, bet arī vecākiem.

Šajā situācijā klāt esošais pieaugušais ir autobusa šoferis, kuram šī situācija bija jāvērtē pirmajam, tātad, domājot par bērnu, nevajadzēja viņu izlaist uz šosejas, bet (atbilstoši MK noteikumiem) drošā vietā – pieturā. Pieaugušais, kura klāt nebija, bet kam zvanīja zēns, ir bērna māte, kurai arī jāuzņemas daļa atbildības: vai vecāki ir izvērtējuši bērna spējas pašam nokļūt līdz mājām,vai ar bērnu ir izrunāts, kā var uzzināt par autobusa maršrutu, par iespēju pajautāt šoferim, uz kurieni autobuss dosies.

Analoģisks gadījums pērnā gada vasarā notika Liepājā. Arī toreiz autobusa vadītājs piecus gadus vecajam Ivanam lika izkāpt galapunktā. Diemžēl toreiz, līdzcilvēku bezatbildības dēļ, puiku piemeklēja traģisks liktenis. Arī šajā gadījumā – Eduarda mammai vislielākais sašutums ir par līdzcilvēku vienaldzību.

Laura
Eduarda mamma

Pats trakākais ir tas, ka neviens, cik mums gadījumu pēdējā laikā ir bijuši, nekādas atsaucības no līdzcilvēkiem… Nekādas. Visiem ir pilnīgi vienalga, jo šajā gadījumā varēja notikt viss. Viņš varēja nosalt, viņam varēja būt izlādējies telefons.

Jāatgādina, ka par nepilngadīgas personas atstāšanu bezpalīdzīgā situācijā var piemērot sodu –  brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai arī naudas sodu.

TOP komentāri

 • atbildība
  +78 +71 -7

  atbildība

  Domāju, ka šoferim ir jāuzņemas visa atbildība. Bērni ir tādi, kādi ir, bet šoferis ir pieaudzis cilvēks, kurš var arī ''sīkajam'' pajautāt uz kurieni dodas.
 • Elfiņš
  +68 +65 -3

  Elfiņš

  Tikai nenormāls pieaugušais (šoferis) var izsēdināt bērnu no sabiedriskā transportlīdzekļa!!! Adekvāts, normāli domājošs cilvēks darīs visu, lai palīdzētu bērnam!!! Uzdodiet jautājumu tam šoferim - savu bērnu viņš izsēdinātu nezināmā vietā?! :@
 • Līga
  +63 +61 -2

  Līga

  Ārprāts!Kas ar cilvēkiem notiek?!Vai tiešām visiem vienalga?!Nabaga bērns galīgi parbijies,bet visiem vienalga!!!Kas tad pašiem nau bērni?!Šoferis jau vispār kautkāds stulbenis goda vārds,bet laikam jau visiem nau sirds krūtis.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl