Nevis palīdz, bet filmē – glābēji sašutuši par iedzīvotāju rīcību krīzes situācijās

8 komentāri
Nevis palīdz, bet filmē – glābēji sašutuši par iedzīvotāju rīcību krīzes situācijās
Ilustratīvs foto. (Ieva Lūka / LETA)

Glābšanas dienesti pauž sašutumu par daļas Latvijas iedzīvotāju rīcību krīzes situācijās. Nevis palīdzēt, bet nofilmēt: tāda visbiežāk esot Latvijas iedzīvotāju rīcība, redzot kādu citu nelaimē. Gan ar padomiem, gan paraugdemonstrējumiem ugunsdzēsēji šodien rādīja, kā pareizi rīkoties,- piemēram, redzot, ka deg automašīna.

Atbildīgo dienestu pacietības mērs ir pilns – teju ik dienu valstī notiek negadījumi, avārijas, ugunsgrēki, kautiņi. Liecinieki tos, pirmkārt, steidz nofilmēt, un tikai pēc tam, labākajā gadījumā, kāds iedomājas izsaukt atbildīgos dienestus. Policija min kādu konkrētu gadījumu, kas norisinājies kāda Rīgas lielveikala stāvvietā.

“Auto bija aizdedzies, un tad, kad vadītājs pienāca, viņš redzēja dīvainu ainu: visapkārt cilvēki; kurš filmēja, kurš fotografēja. Vadītājs nevarēja pat tikt pie auto! Tā sliktā ziņa, ka blakus bija citi auto, kas bija apdraudēti,” skaidro Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietniece Vineta Mistre.

“Šāda būtu pareiza rīcība: pirmkārt, izsaukt glābšanas dienestus, tad dzēst uguni. Sākotnēji te iekšā ir gredzens, kas neļauj viņu nospiest jebkurā mirklī. Agrāk cilvēki dzēšamo sita pret zemi – tās tās lietas nenotiks,” saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšsēdētājs Oskars Āboliņš.

Vadītāji bieži grēko – ugunsdzēšamo aparātu bagāžniekā līdzi neved un neuzskata to par pārkāpumu, lai gan var gadīties situācijas, kad tieši dzēšamais ļauj glābt mantu un pat dzīvību.

“Kādreiz bieži saskārāmies ar situāciju, kad draugs draugam palūdza – iedod man ugunsdzēšamo vai aptieciņu, lai izietu apskati. Tagad situācija ir labāka, bet šogad 200 mašīnām nav bijis ugunsdzēšamā aparāta,” norāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes loceklis Jānis Golubevs.

VUGD no šodienas līdz 17. novembrim īstenos informatīvo kampaņu, izglītojot sabiedrību par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem.

TOP komentāri

 • Edgars Auns
  +2 +2 0

  Edgars Auns

  Tadam bļe iedzit telefon rīklē un poespiest iet palīgā attiecīgajā situācijā.
 • Robins Huds
  +2 +2 0

  Robins Huds

  Izvelk savu tel....un filmee ka viens iespiests starp styuri un sedekli.....mokaas....un noshare...sanomot likes ??ietviito.....bke
  Vai iesuta delfos....naudinu samaksa?
 • hartijs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl