Komentāri

Rietumu un Krievijas attiecībās iestājies nevis īss sasalums, bet ledus laikmets – tā varētu rezumēt Jūrmalā notikušā Baltijas foruma diskusijas. Kaut arī šī konference plaši pazīstama kā tribīne Kremļa polittehnologiem, no kuras kritizēt Latviju, šogad saaicinātie galveno uzsvaru savās uzrunās lika uz Ukrainas notikumu sabojātajām Krievijas attiecībām ar Rietumiem.

Līdz šim Saskaņas līdera Jāņa Urbanoviča rīkotā konference Baltijas forums izpelnījusies ļoti pretrunīgu slavu – galvenokārt kā Kremļa polittehnologu propagandas tribīne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šoreiz gan, Krievijai ciešot no rietumu sankcijām un zemajām dabas resursu cenām, arī Baltijas forums bija ieguvis mazliet citādāku, samiernieciskāku saturu. Viesi no Krievijas galveno uzsvaru lika uz ideju par ekonomiski vienotu Eiropu no Lisabonas līdz Vladivostokai, kuru pēdējo gadu notikumi kārtējo reizi atvirzījuši nezināmi tālā nākotnē. Protams, lielāko daļu vainas, noveļot uz rietumvalstīm.

Foto:

Turklāt šoreiz neiztika arī bez paša Kremļa politikas kritikas. Piemēram, Baltijas Foruma vadītājs Igors Jurgens kritizēja Kremļa pēdējo gadu arvien izmisīgākos centienus draudzēties ar Krievijas Austrumu kaimiņvalstīm, galvenokārt Ķīnu. No Rietumvalstīm saaicinātie viesi, kaut maigāk noskaņoti pret Krievijas uzvedību, nekā viņu valstu līderi, nekautrējās kritizēt kodollielvalsts uzvedību starptautiskajā arēnā. Savukārt ASV pārstāvis vainu Krievijas un Rietumu sliktajās attiecībās atklāti virzīja tieši Krievijas virzienā.

Jāpiebilst, ka Baltijas forumā uzstājās arī Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, kurš informēja, ka preču apgrozība starp Latviju un Krieviju pēdējā pusgadā kritusies par ievērojamiem 44%.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl