“Neviens garāmgājējs nepaliek vienaldzīgs.” Ļaudis izrāda interesi par Jūrmalā izliktajām klavierēm

3 komentāri
“Neviens garāmgājējs nepaliek vienaldzīgs.” Ļaudis izrāda interesi par Jūrmalā izliktajām klavierēm
Foto: Jānis Zariņš/TV3 Ziņas

  Dodoties uz Jūrmalu sauļoties, atpūtniekiem no piektdienas ir jauna izklaides iespēja – Bulduros un Dzintaros zem klajām debesīm novietotas klavieres, ko iespējams uzspēlēt jebkuram interesentam.

Piektdien tās ieskandināja gan profesionāli mūziķi, gan garāmgājēji, gan arī TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zariņš.

Ideja klavieres novietot brīvā dabā nav jauna, un arī Latvijā pēdējos gados vairākās pilsētās ik pa laikam šādi projekti tikuši realizēti, tostarp, Daugavpilī un Valmierā. Nu klavieres muzicēšanai uz ielas pieejamas Jūrmalā. Par to jāpateicas brāļiem Andrim un Jānim Lankām.

“Pagājušogad Andris ar savu ģimeni apciemoja mani Vankūverā, Kanādā, kur bija jau sešas tādas klavieres, mēs paskatījāmies, kāpēc kaut ko tādu nevarētu Latvijā. Nākot vasarai, sākām pie tā piestrādāt un Kuldīgā atvērām pirmās klavieres trīs nedēļas atpakaļ,” stāsta Jānis Lanka.

Klavieres, kas novietotas brīvā dabā, nav jaunas, bet gan kārtībā savesti veci instrumenti, kas savu dzīvi gandrīz nokalpojuši un to īpašniekiem kļuvuši lieki.

Jūrmalā brīvā dabā novietoti divi instrumenti – vienas klavieres atrodas pie Bulduru izstāžu nama, bet otras – jūras krastā. Vēl vienas klavieres novietotas Dzintaros, Turaidas ielas galā – pretī ieejai pludmalē. Brīnišķīgais skats uz jūru, iespējams, daudzus atraisīs muzicēšanai.

Jūrmalā novietotās klavieres vieno balta krāsa, savukārt zīmējumus uz tām veidojuši vietējie jūrmalas mākslinieki.

Bez Kuldīgas un Jūrmalas, klavieres zem klajas debess šovasar ir arī Liepājā. Instrumenti spēlētgribētājiem būs pieejami visu augustu.

3 komentāri