Neviens deputāts nebalsoja par zālītes dekriminalizāciju; Artuss Kaimiņš vienīgais balsojumā atturējās

0 Komentāru
Neviens deputāts nebalsoja par zālītes dekriminalizāciju; Artuss Kaimiņš vienīgais balsojumā atturējās
Foto: LETA

Par marihuānas lietošanu arī turpmāk draudēs cietumsods, jo Saeima pārliecinošā balsojumā noraidījusi vairāk nekā desmit tūkstošu iedzīvotāju iniciatīvu par marihuānas dekriminalizāciju. Vienīgais cilvēks, kurš balsojumā atturējās, ir Artuss Kaimiņš.

“Es nevaru spēlēt duālu spēli, sakot, – nē, es neesmu pīpējis zāli nekad. Mēs to visi ļoti labi zinām, ka esmu to darījis. Un es absolūti iestājos par to, ka tieslietu sistēma ir jāatvieglo. Proti, es neuzskatu, ka cilvēku, kuram kabatā atrod divus vai vienu marihuānas cigareti, ir jāsūta uz Centrālcietumu ar cilvēkiem, kas ir zagļi, kas zog mašīnas vai galina cilvēkus un sēž vienā kamerā, jo pēc tam tas cilvēks iznāk ārā ar sakropļotu psihi. Tas nav normāli,” pauda A. Kaimiņš.

Foto:

Saeima tika aicināta mainīt likumus, lai 18 gadu vecumu sasniegušajiem par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un nēsāšanu noteiktā apjomā nedraudētu sods, bet par marihuānas smēķēšanu sabiedriskā vietā varētu sodīt tikai administratīvi.

Opozīcijas deputāts piebilst, ka balsojumā atturējās arī tāpēc, ka uzskata, – marihuānu būtu jāatļauj smēķēt nevis no 18, bet 21 gada vecuma, un to būtu atļauts glabāt mazākos apjomos, nekā ierosinājuši kolektīvā iesnieguma autori.

Skaties video!

0 Komentāru