Neviena uzņēmuma valdes loceklis nav saukts pie atbildības par nodokļu parādiem

12 komentāri
Neviena uzņēmuma valdes loceklis nav saukts pie atbildības par nodokļu parādiem
(Ieva Čīka / LETA)

Šobrīd izgāzusies norma, kas paredz uzņēmumu valdes locekļu personisku atbildību par uzņēmuma nodokļu parādiem, tāpēc Finanšu ministrija to plāno turpmāko gadu laikā pilnveidot.

Sākotnēji piepildījās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) cerības, un atbildības noteikšana valdes locekļiem ļoti labi darbojusies kā preventīvs efekts, jo bailēs zaudēt savu personisko mantu – māju, auto un citus īpašumus – būtiski pieauga cilvēku vēlme vienoties par nodokļu parāda nomaksu.

Tomēr gadījumos, kad risinājumi netiek meklēti, valdes locekļu atbildības norma nevienā lietā divu gadu laikā nav tikusi piemērota un šādi piedzītu nodokļu parādu nav.

VID tāpēc vērsies Finanšu ministrijā, kas nodokļu reformas ietvaros līdz 2019. gadam iecerējusi pilnveidot šo normu. Tikmēr uzņēmumi, kas valdes locekļa atbildības normu bija apstrīdējuši Satversmes tiesā, uzskata, ka šo soda veidu vispār vajadzētu atcelt, jo tādēļ samazinājusies vēlme sākt uzņēmējdarbību.

Jāatgādina, ka normas, kas paredz valdes locekļu atbildību par uzņēmuma nokavētajiem nodokļu maksājumiem, Satversmes tiesa pērn atzina par atbilstošām Satversmei.

TOP komentāri

 • Kaspers Kasperskijs
  +7 +6 -1

  Kaspers Kasperskijs

  Haahahaha nav brinums.tie kas zog miljonus, tie tak visus ir uzpirkushi.nabagi sez cietumos, bagatie atpusas spanijas piekraste!!!!
 • Velta Kociņa
  +5 +5 0

  Velta Kociņa

  Ja Latvijā valdītu viens likums ,viena taisnība visiem ,Nebūtu pazudušu miljonu gadījumi !!!
 • Edvins Lukasevics-Lācis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl