12 komentāri
Neviena uzņēmuma valdes loceklis nav saukts pie atbildības par nodokļu parādiem
(Ieva Čīka / LETA)

Šobrīd izgāzusies norma, kas paredz uzņēmumu valdes locekļu personisku atbildību par uzņēmuma nodokļu parādiem, tāpēc Finanšu ministrija to plāno turpmāko gadu laikā pilnveidot.

Sākotnēji piepildījās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) cerības, un atbildības noteikšana valdes locekļiem ļoti labi darbojusies kā preventīvs efekts, jo bailēs zaudēt savu personisko mantu – māju, auto un citus īpašumus – būtiski pieauga cilvēku vēlme vienoties par nodokļu parāda nomaksu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr gadījumos, kad risinājumi netiek meklēti, valdes locekļu atbildības norma nevienā lietā divu gadu laikā nav tikusi piemērota un šādi piedzītu nodokļu parādu nav.

VID tāpēc vērsies Finanšu ministrijā, kas nodokļu reformas ietvaros līdz 2019. gadam iecerējusi pilnveidot šo normu. Tikmēr uzņēmumi, kas valdes locekļa atbildības normu bija apstrīdējuši Satversmes tiesā, uzskata, ka šo soda veidu vispār vajadzētu atcelt, jo tādēļ samazinājusies vēlme sākt uzņēmējdarbību.

Jāatgādina, ka normas, kas paredz valdes locekļu atbildību par uzņēmuma nokavētajiem nodokļu maksājumiem, Satversmes tiesa pērn atzina par atbilstošām Satversmei.

TOP komentāri

 • Kaspers Kasperskijs
  +7 +7 0

  Kaspers Kasperskijs

  Haahahaha nav brinums.tie kas zog miljonus, tie tak visus ir uzpirkushi.nabagi sez cietumos, bagatie atpusas spanijas piekraste!!!!
 • Velta Kociņa
  +5 +5 0

  Velta Kociņa

  Ja Latvijā valdītu viens likums ,viena taisnība visiem ,Nebūtu pazudušu miljonu gadījumi !!!
 • Edvins Lukasevics-Lācis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl