Nevērība vai vienaldzība? Vīrietis piedzīvo insultu pie savas mājas durvīm un noguļ tur visu nakti…

0 Komentāru
Nevērība vai vienaldzība? Vīrietis piedzīvo insultu pie savas mājas durvīm un noguļ tur visu nakti…

Termometra stabiņš katru nakti noslīd arvien zemāk, un ārsti aicina iedzīvotājus uzmanīties, kā arī pieskatīt savus līdzcilvēkus.

Pirms pāris dienām kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji savas mājas pagalmā atraduši kaimiņu, kurš vēl iepriekšējā vakarā redzēts, dodamies māju virzienā. Vīrietis bijis jau tuvu bezsamaņai un nav spējis pastāstīt, kas ar viņu noticis, taču mediķi pieļauj, ka viņš, visticamāk, šādā bezpalīdzīgā stāvoklī pagalmā nogulējis visu nakti.

Turpat notikuma vietā mediķi snieguši pirmo palīdzību, un 53 gadus vecais vīrietis, kurš, visticamāk, tikai pāris soļus no namdurvīm piedzīvojis insultu, steidzami nogādāts vietējā slimnīcā. Lai arī šis gadījums nav nekas ārkārtējs, mediķus satrauc tas, ka gulošo kāds, iespējams, pat pamanījis, taču palīdzība izsaukta tikai rīta pusē.

Protams, mediķi nevar noliegt, ka liela daļa no pacientiem, kuriem konstatēta  ķermeņa atdzišana, tomēr ir kunga dūšā. Pirms pāris dienām dakteriem nācies glābt kādu vīru, kurš pamatīgā žvingulī, nākot mājās, iegāzies grāvī. Par laimi, viņš saviem spēkiem izkļuvis no ūdens, taču jau pēc īsas naksnīgas pastaigas mitrajās drēbēs viņam nācies saukt “ātro palīdzību”.

Tāpat ārsti atgādina, ka nereti pēkšņu veselības problēmu izpausmes nezinātājam var līdzināties pārmērīgi iedzēruša cilvēka uzvedībai, tādēļ labāk pašam nemaz nemēģināt noteikt diagnozi un šo darbiņu atstāt neatliekamās palīdzības mediķiem. Ja redzat kādu, kuram nepieciešama palīdzība, zvaniet 113.

Video

0 Komentāru