Neveiksmīgu apstākļu sakritība rada drūzmēšanos pie viena no lielajiem vakcinācijas centriem

17 komentāri

Šī bija priekšpēdējā diena, kad pie Covid-19 potes varēja tikt tikai prioritāro grupu pārstāvji. Sākot no pirmdienas vakcināciju atvērs visiem, kas to vēlēsies. Vairāku apstākļu sakritība sestdien gan radīja drūzmēšanos pie viena no lielajiem vakcinācijas centriem – Ķīpsalā. Cilvēkiem rindā bija jānīkst pat pusotru stundu.

Reģistrējoties vakcinācijai un saņemot uzaicinājumu, katram cilvēkam tiek norādīts laiks, cikos ierasties. Tā tas bija arī tiem, kas izvēlējās poti saņemt Ķīpsalā. Taču vismaz dienas pirmajā pusē sistēma, kura darbojās arī iepriekš, nojuka. Cilvēkiem nācās stāvēt dzīvajā rindā.

“50 minūtes. Bija rinda, lai tiktu iekšā, pēc tam jau process raiti gāja. Bija laikam kaut kādas ķibeles notikušas. Jāstāv visiem neatkarīgi no pieraksta,” TV3 Ziņām pastāstīja Linda, kura sestdien bija ieradusies uz vakcināciju.

Savukārt Gatis bilst: “Bija jāstāv rindas galā. Bija cilvēki, kas staigāja un prasīja…Tikai pensionārus laida atsevišķā rindā.”

Bet Baiba norāda: “Mums bija pieraksts, bet tikām pat 10 minūtes ātrāk. Pateica, stāviet šeit pie durvīm un aicināja iekšā. Vispār diezgan ātri viss izdevās.”

Vakcinācijas birojā izveidojušos situāciju sauc par daudzu apstākļu nelabvēlīgu sakritību. Pirmkārt, no rīta nojukusi datorsistēma, otrkārt, starp vakcīnu ievadītājiem daudz jauniņu. Darbs virzās vēlāk. Un treškārt, ņemot vērā, ka šī ir pēdējā nedēļas nogale tikai prioritāro grupu pārstāvjiem – palielinājies skaits. Turklāt daudzi ierodoties pirms laika. Birojs atvainojas.

Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda norāda: “Tas, protams, nav pieļaujams nākotnē un iedzīvotajiem, kuri pieteikušies uz noteiktu laiku, nebūtu jāpiedzīvo šādas situācijas. Jo uzsvēršu, vakcinācija pagājušajā nedēļā notika pēc tiem pašiem principiem, kas šodien. Tā notika, gludi, harmoniski. Tagad redzam, ka šie pāris, daļēji plānotie, dzīvē iesviestie aspekti, kā tehnikas ierobežojumi, mazāk pieredzējis personāls, arī cilvēku raitāka nākšana, ietekmēja, ka rindas veidojās.”

Līdzīgu situāciju neatkārtošanās ir īpaši svarīga tieši tuvākajās nedēļās, jo pieprasījums pēc vakcīnām tikai augs.