“Neveiksmīgs pārpratums,” AM noliedz, ka kādam bērnam tika aizliegts nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa

Pievienot komentāru
“Neveiksmīgs pārpratums,” AM noliedz, ka kādam bērnam tika aizliegts nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa
F64

Aizsardzības ministrija (AM) noliedz sociālajos tīklos izskanējušo informāciju, ka kādam bērnam pagājušajās brīvdienās būtu aizliegts nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa. 

Ministrija arī ir noskaidrojusi, kādēļ radies šāds pārpratums, un atvainojusies par radušos situāciju bērna mātei.

Kāda sieviete 30. aprīlī sociālajā tīklā “Twitter” paziņoja, ka viņas meita vēlējusies nolikt salasīto pieneņu pušķīti pie Brīvības pieminekļa, taču policists to nav ļāvis. Šis sievietes paziņojums piesaistījis plašu sabiedrības uzmanību.

AM Preses nodaļā aģentūra LETA skaidroja, ka notikušais ir neveiksmīgs pārpratums un nevienam nebija aizliegts nolikt ziedus pie pieminekļa.

Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, kurš gādā par pieminekļa godasardzes drošību, piegājis pie konkrētajām personām un informējis, ka drīzumā notiks godasardzes maiņa ceremonija, kuras laikā nevajadzētu atrasties pieminekļa tiešā tuvumā. Pēc godasardzes ceremonijas jebkura persona varējusi nolikt ziedus pie pieminekļa.

AM jau personīgi sazinājusies ar bērna māti un atvainojusies par radušos situāciju, jo karavīrs acīmredzot nebija pietiekami skaidri izskaidrojis iemeslu, kāpēc konkrētajā brīdī nedrīkstēja atrasties pieminekļa tiešā tuvumā. Ar konkrēto karavīru un viņa kolēģiem NBS ir veikusi preventīvas pārrunas.

Jau vēstīts, ka šis notikums raisījis plašas diskusijas sociālajos tīklos. Mikroblogošanas vietnē ”Twitter” vieni pauda uzskatu, ka policista rīcība ir nepieļaujama, citi – ka pienenes nav pietiekami cienīgi ziedi likšanai Brīvības pieminekļa pakājē. Vēl daži vispār apšaubīja šā notikuma patiesumu un pieļāva, ka tā ir viltus ziņa.