Neveiksmīgs lēciens ūdenī paralizē jaunu vīrieti, bet viņš parāda milzu apņēmību un nedomā padoties

2 komentāri
Neveiksmīgs lēciens ūdenī paralizē jaunu vīrieti, bet viņš parāda milzu apņēmību un nedomā padoties
Foto avots: Labdarības Fonds Labdaris.lv

“Man jau trešo reizi dzīvē viss ir jāsāk no sākuma. Pirms vairākiem gadiem es neveiksmīgi ieniru, un viss satumsa. Kad pamodos, nevarēju pakustināt rokas un kājas. Es smagi cīnījos, lai atsāktu dzīvi. Biju jau ticis ļoti tālu, kad saņēmu nākamo triecienu. Man bija insults. Tagad mana dzīve paiet četrās sienās gandrīz nekustīgā pozīcijā,” stāsta Kaspars Grīnvalds, kurš tagad ir apņēmības pilns izturēt arī pēdējo triecienu.

Kaspara stāsts:

Pirmo reizi mana dzīve sabruka pirms vairākiem gadiem. Biju devies peldēties un neveiksmīgi ieniru. Viss satumsa, un es neatceros, kas notika tālāk. Pēc kāda laika es pamodos jau slimnīcas reanimācijas nodaļā un konstatēju, ka ne manas rokas, ne kājas neklausa. Uzzināju, ka man ir lauzts mugurkauls.

Tas bija šoks. Neko nesapratu. Nezināju, ko darīt, kā dzīvot tālāk, apjaušot, ka esmu paralizēts un dzīve būs jāpavada, piekaltam pie gultas.

Sākumā negribēju un nevarēju dzīvot tālāk, bet mamma man neļāva padoties. Sākumā gandrīz nevarēju pakustēties, bet biju jau nolēmis cīnīties. Es trenējos, apmeklēju rehabilitācijas. Jutu, ka stāvoklis uzlabojas, un varēju pārvietoties invalīdu ratiņos. Biju aktīvs. Dzīve bija mainījusies, bet man vismaz bija dzīve…

Foto:

Nesen pārcietu insultu un tagad atkal esmu gultā. Tagad man ir grūti runāt un slimības dēļ pat nevaru pasmaidīt. Pie manis regulāri nāk fizioterapeits, bet ar to nepietiek. Es pats nevaru izkāpt no gultas un iesēsties ratiņos. Ar viena cilvēka spēku nepietiek, lai palīdzētu man to izdarīt. Esmu iesprostots dzīvoklī. Visa diena man ir jāpavada, skatoties vienā punktā, guļot praktiski nemainīgā pozā.

“Lai izkļūtu no ieslodzījuma, man ir nepieciešams mobilais pacientu pacēlājs. Ar tā palīdzību es varu izkāpt no gultas un iesēsties ratiņos. Tas ir viss, kas man vajadzīgs, bet bez Jūsu palīdzības pacēlāju nopirkt es nevaru. Tā cena ir 2500 eiro. Man nav šādas naudas. Lūdzu, palīdziet! Pacēlājs ir atslēga uz manas dzīves atsākšanu,” lūdz Kaspars.

Nonācis ratiņos, es varēšu izkļūt no mājām, man būs iespēja apmeklēt rehabilitācijas, vingrot un uzlabot veselību. Viss, ko es vēlos, ir cilvēka cienīga dzīve. Tāda, kurā man ir iespēja izkāpt no gultas, izkļūt no dzīvokļa un kaut ko darīt. Pašlaik es tikai eksistēju un man nav nekādu iespēju vienam pašam to mainīt. Lūdzu, palīdziet man!

“Lai izkļūtu no gultas un no dzīvokļa, man ir nepieciešams mobilais pacientu pacēlājs, ko es nevaru atļauties. Tas maksā 2500 eiro,” saka Kaspars.

2 komentāri