“Nevaram atstāt bērnus bez izglītības,” lauku skolas direktore par skaudro situāciju reģionos

0 Komentāru
“Nevaram atstāt bērnus bez izglītības,” lauku skolas direktore par skaudro situāciju reģionos
Foto: F64

Latvijā ir daudzas skolas, kurās uz pirmo mācību dienu ieradīsies vien daži desmiti skolēnu. Šīs skolas ir neziņā par savu nākotni – vai tās likvidēs, vai arī apvienos. Šobrīd noris reorganizācija, apvienojot skolas reģionos. Vienā no tādām – Vecpiebalgas novada Skujenē – 1. septembra rītā paviesojās 900 sekundes.

Šo mācību iestādi, kas atrodas 110 kilometrus no Rīgas un dažus desmitus kilometru no Vecpiebalgas, pamatoti var uzskatīt par ilgdzīvotāju. Skola jau dibināta 17. gadsimtā, tomēr šis 1. septembris atšķiras no citiem – pirmo reizi Zinību dienu šeit svinēs arī skolotāji un skolēni no Sērmūkšu pamatskolas, kuri tagad pievienoti šai skolai un kuru skolai iepriekšējais bija pēdējais mācību gads.

Foto

Skolas direktore Anda Lukstiņa atzīst, ka pēdējais gads skolas kolektīvam nav bijis viegls, tomēr pedagogi ļoti gaida bērnus, kas uzsāks jauno mācību gadu. Ir bērni, kuriem, lai tiktu uz skolu, ik dienas ir jāmēro arī 20 kilometri.

Jautāta par to, kā skola uztver izglītības nozarē notiekošās pārmaiņas, mācību iestādes direktore norāda, ka, lai apdzīvotības blīvums šajā Kaives un Skujenes pagastos ir neliels, skolas darbinieki ir apņēmības pilni turpināt darbu. “Mēs nevaram atstāt vietējos bērnus, lai arī cik viņu būtu, bez izglītības iestādes,” teic direktore.

Video

0 Komentāru