Nevajag iedomāties, ka patversmes suns visu atlikušo mūžu pateicībā “laizīs seju”, akcentē kinologs

Komentāri
Nevajag iedomāties, ka patversmes suns visu atlikušo mūžu pateicībā “laizīs seju”, akcentē kinologs

“Nevajag iedomāties, ka, paņemot suni no patversmes, tas visu atlikušo mūžu mums par šo izglābšanu pateicībā laizīs seju. Suns mums neko nav parādā!” tā kinologs Valdis Reinbergs raksturo lielāko adoptētāju kļūdu, kura nereti pēc tam beidzas ar suņa vešanu atpakaļ uz patversmi.

Lai mīluļa ienākšana ģimenē un tā audzināšana neciestu fiasko, pieredzējušais kinologs vispirms iesaka rūpīgi apsvērt vēlmi pieņemt suni. Lūk, aspekti, par kādiem kinologs iesaka padomāt!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visi ģimenē saka sunim “jā”?

Lēmumam jābūt ļoti nopietni pārdomātam un saskaņotam visā ģimenē. “Salīdzinoši bieži sanāk tā, ka viens ģimenes loceklis izdomā adoptēt dzīvnieku, un tad sākas konflikti ģimenē, tāpēc, ka citi tam nepiekrīt vai negrib tieši to konkrēto suni. Tad rodas situācijas, ka ģimenē vairs nesaprot, ko ar dzīvnieku iesākt,” pieredzētajā dalās kinologs.

Mājas sargs vai kompanjons?

Ir svarīgi saprast, kādam mērķim suns tiek adoptēts. “Vai suns sargās māju, vai tas būs suns kompanjons, vai arī – gan viens, gan otrs? Kad formulēts mērķis, tikai tad jāizvēlas suns,” iesaka Valdis Reinbergs.

Sunim var būt emocionālās rētas

Jāņem vērā, ka sunim var būt emocionālas traumas, jo sevišķi tiem, kuri iepriekš dzīvojuši patversmē. Kinologs akcentē, ka “no tām traumām ir jātiek vaļā”. “Jārēķinās, ka ar jebkuru suni ir jāstrādā. Saprotot, kādas ir šā dzīvnieka negatīvās un kādas ir pozitīvās iezīmes, suns jāveido tā, lai kopdzīve ar četrkājaino draugu būtu patīkama visai ģimenei,” pauž V. Reinbergs.

Neved uz mājām jau pirmajā reizē

Ja suns noskatīts patversmē, kinologs iesaka suni vismaz 5-6 reizes izvest pastaigā un par suni iztaujāt arī kopējus. “Nevar ar pirmo reizi ņemt!” saka kinologs. Tāpat jālūko, lai ar suni būtu arī temperamentu un dzīvesveida saderība. “Lai nav tā, ka vecāka gada gājuma cilvēki adoptē pārāk aktīvu suni, ar kuru pēc tam netiek galā!” akcentē eksperts

Mīlēt no sirds, bet ievērot disciplīnu

Tāpat ir jāatceras, ka suns ir bara dzīvnieks, kas cēlies no plēsoņām – šakāļiem un “vilkveidīgajiem”. Nevajag gaidīt, ka suns visu mūžu pateicībā par pieņemšanu ģimenē, laizīs muti, tāpēc jāatrod kompromiss suņa audzināšanā. Nevar tikai lutināt, un ir nepieciešama arī
disciplīna, tomēr suns jāmīl no sirds. “Līdzīgi kā, audzinot bērnu, – ja būs tikai stingrība vai tikai mīlestība, būs auzas!” piebilst V. Reinbergs.

Varbūt arī tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

 

Akcijas dalībnieki

 Ķepas meklē mājas dalībnieki

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl