Neuzmanīgs veikbordists Lucavsalā traumē peldētāja seju

0 Komentāru
Neuzmanīgs veikbordists Lucavsalā traumē peldētāja seju
Foto: LETA

Veldzējoties no karstuma, iedzīvotāji labprāt atpūšas pie ūdenstilpēm, kā arī nodarbojas ar ūdens sporta veidiem. Taču bieži vien neuzmanības un pārgalvības dēļ ūdens sporta cienītāji ne tikai paši gūst traumas, bet arī netīši nodara miesas bojājumus citiem atpūtniekiem.

Jūlija beigās apdrošināšanas akciju sabiedrība BTA saņēma apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu par negadījumu uz ūdens Rīgā, Lucavsalas peldvietā, kur kādam klientam peldēšanās laikā uzbraucis veikbordists. Negadījuma rezultātā, saduroties ar veikborda dēli, klients guvis deguna traumu. Ņemot vērā to, ka šajā nedēļas nogalē gaidāmi karsti laikapstākļi, un liela daļa cilvēku dosies uz peldvietām, BTA aicina ūdens sporta cienītājus izvēlēties aktīvās atpūtas iespējām paredzētas vietas, savukārt atpūtniekiem būt uzmanīgiem, peldoties šo vietu tuvumā.

Minētais negadījums notika Rīgā, Lucavsalas peldvietā, kur sadursmē ar veikborda dēli, klients guva deguna traumu. Iedzīvotājiem jāapzinās, ka šādos gadījumos vainīgajai pusei ir jāuzņemas atbildība par netīši nodarītiem miesas bojājumiem citai personai. Ja cietusī persona ir apdrošinājusies pret nelaimes gadījumiem, apdrošināšanas sabiedrība cietušajai personai atlīdzina medicīniskos izdevumus un izmaksā kompensāciju atkarībā no gūtās traumas smaguma, savukārt cietusī persona civiltiesiskā kārtā var vērsties pret vainīgo personu ar prasību par zaudējumu atlīdzināšanu pret vainīgo personu.

Profesionālu veikbordistu paraugdemonstrējumi:

Baudot vasarīgos laikapstākļus, cilvēki aktīvi izmanto atpūtas iespējas ūdenstilpju tuvumā. Pieredze liecina, ka biežākās atpūtnieku traumas ūdenstilpju tuvumā ir dažādas grieztas brūces un nobrāzumi, kas gūti, peldoties akmeņainās vietās vai sagriežoties ar gliemežvākiem un stikliem. Savukārt pēdējos gados atpūtnieku vidū arvien populārāki kļūst ūdens sporta veidi, piemēram, veikbords, kaitbords un ūdens slēpošana. Nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm, traumas gūst ne tikai paši atpūtnieki – sportisko aktivitāšu cienītāji, bet arī citi atpūtnieki. Pieaugot sportisko aktivitāšu cienītāju skaitam, arvien biežāk cilvēku neuzmanības un pārgalvības dēļ traumas gūst arī atpūtnieki, piemēram, peldoties tiek gūtas traumas, nejauši saduroties ar ūdens sporta aprīkojumu.

Sinoptiķi prognozē, ka šīs nedēļas nogalē daudzviet Latvijā saglabāsies stiprs karstums līdz +27…+32 grādiem. Dažviet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz pat +33 grādiem. Ņemot vērā to, ka šī vasara Latvijas iedzīvotājus nav lutinājusi ar karstiem laikapstākļiem, liela daļa iedzīvotāju steigsies izbaudīt karstās vasaras dienas pie ūdenstilpēm.

0 Komentāru