Netipiski agri aktivizējušās pirmās ērces

2 komentāri
Netipiski agri aktivizējušās pirmās ērces
FOTO: LETA

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi veikuši šogad pirmo ērču aktivitātes novērtējumu dabā Lapmežciema apkārtnē, kur tika konstatētas pirmās aktīvās ērces,  informēja centra pārstāve Anete Jansone.

SPKC norāda, ka šogad ērču aktivitāte ir sākusies agrāk nekā iepriekšējos gados. Vidējais ērču blīvums pagaidām vēl ir zems – līdz divām ērcēm uz vienu kilometru, bet turpmāk, paaugstinoties gaisa temperatūrai, pieaugs arī ērču daudzums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ērču pārziemošanai šoziem bijuši labvēlīgi laikapstākļi, un pagājušā gada rudenī novērots lielāks nepieaugušo ērču skaits, līdz ar to šogad sagaidāma augstāka ērču aktivitāte nekā pērn.

SPKC dati liecina, ka 2014.gadā novērots pēdējo gadu laikā zemākais saslimstības līmenis ar ērču encefalītu – reģistrēti 173 saslimšanas gadījumi, kas ir par 92 gadījumiem mazāk nekā gadu iepriekš.

Tāpat pagājušajā gadā netika reģistrēts neviens ērču encefalīta izraisīts nāves gadījums. Saslimstības samazinājumu ar ērču encefalītu galvenokārt varētu saistīt ar iedzīvotāju aktīvu vakcinēšanos pret minēto slimību.

Ar ērču pārnesto Laimboreliozi pagājušajā gadā saslimuši 469 cilvēki, kas ir par 15 gadījumiem vairāk nekā gadu iepriekš. SPKC speciālisti norāda, ka šāds pieaugums neliecina par būtisku saslimstības pieaugumu.

Centra speciālisti atgādina, ka vakcinācija pret ērču encefalītu ir ļoti efektīvs profilakses līdzeklis tikai pret pašu encefalītu, tomēr tā nepasargā no pārējām ērču pārnestām slimībām, tādēļ arī vakcinētiem cilvēkiem pirms došanās mežos, krūmājos vai nekoptās pļavās obligāti nepieciešams ievērot pareizas ģērbšanās ieteikumus.

Kopš 1990.gada veiktie novērojumi pastāvīgajās ērču monitoringa vietās liecina, ka ērču aktivitāte un daudzums Latvijas teritorijā kopumā ir stabili pieaudzis. Tas ir saistīts ar daudzu faktoru ietekmi, tostarp arī ar dažviet gadu desmitiem pamestām, neapstrādātām un aizaugušām lauksaimniecības platībām, nekoptiem mežiem un nekārtībā atstātiem izcirtumiem, norāda SPKC speciālisti.

TOP komentāri

 • opītis
  0 0 0

  opītis

  kad dedzināja pērno zāli, tad ērces bija ļoti maz bet tagad kaķis katru reizi ienākot iekšā pa divām,trim atnes. ,,Kukainīši jāsaudzē_ja nē uzliks tev eirostrāpi,,
 • Olita Niedrīte
  0 0 0

  Olita Niedrīte

  Vai arī kādam tik ļoti vajag naudu, ka nevar vairs sagaidīt vasaru?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl