Neticami! Tik daudz cilvēku rokas mazgā nepareizi

Komentāri

Roku mazgāšana šķiet tik pašsaprotama un ikdienišķa lieta, tomēr izrādās, ļoti daudzi to darīt neprot. Nemazgājot rokas, tūkstošiem cilvēku sirgst ar dažādām infekcijas slimībām. Par to cik svarīgi pareizi mazgāt rokas un kad?

Roka roku mazgā – tas zināms pat pieaugušajiem, tomēr ne visi to dara pareizi un pietiekami bieži. Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, bērnudārzos – daudzi bērni nav iemācīti regulāri mazgāt rokas. Infektologi norāda, ka regulāra roku mazgāšana pasargā cilvēku no infekcijas slimībām tikpat efektīvi, cik vakcīnas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rokas jāmazgā, ienākot telpās no āra, pirms un pēc ēšanas, pirms ēdiena gatavošanas, kā arī pēc dažādu fizioloģisku darbību veikšanas, tostarp šķaudīšanas. Šodien atklāta kampaņa, kuras laikā tiks mācīta pareiza un regulāra roku mazgāšanas nozīmība. Kampaņas ietvaros izveidota arī interneta mājaslapa.

Skaties foto:

Ceturtdien, 15. oktobrī, ir Vispasaules roku mazgāšanas diena. Latvijā dažādi pasākumi, kas skaidro roku mazgāšanas nozīmību, tiek organizēti kopš 2008. gada.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl