Netālu no Rēzeknes atrasta rekordliela baltā cūktrifele

1 komentārs
Netālu no Rēzeknes atrasta rekordliela baltā cūktrifele
Pazemē augošā sēne vēl nav samērīta, tomēr ir skaidrs, ka atrasts izcils eksemplārs, kura svars ir ap 900 gramiem (Mārtiņš Zilgalvis / f64)

Šonedēļ netālu no Rēzeknes, Ilzeskalna pagastā, atrasta rekordliela baltā cūktrifele, informē Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Diāna Meiere.

Meiere norādīja, ka pazemē augošā sēne vēl nav samērīta, tomēr ir skaidrs, ka atrasts izcils eksemplārs, kura svars ir ap 900 gramiem. Salīdzinājumam, pērn atrastā baltā cūktrifele svēra ne vairāk kā 600 gramus.

“Kā atradums tā ir ļoti interesanta, viena no lielākajām pazemes sēnēm, šai gan virspuse ir redzama virs zemes. Ierasti tās aug zem lapu kokiem un ozoliem,” sacīja Latvijas Dabas muzeja pārstāve, piebilstot, ka šī sēne nav īstā ēdamā trifele, kā varētu domāt, proti, tā ir ēdama, tomēr nav no augstvērtīgajām un dārgajām trifelēm.

Viņa skaidroja, ka gada sākumā lielākā daļa dabas pētnieku biedrību izvirza kādu gada simbolu un arī Mikologu biedrība ir viena no tām, kas daudzus gadus to dara. Šogad biedrība Gada sēnes titulam izvirzījusi balto cūktrifeli.

Latvijas Dabas muzeja pārstāve sacīja, ka nākamnedēļ ar saviem suņiem, kuri ir trenēti pazemes sēņu meklētāji, dosies meklēt jaunas baltās cūktrifeles. Šo sēņu meklēšanas mērķis ir uzzināt par tām vairāk, jo tas ir interesants atradums pētniekiem, iespēja patrenēt suņus, uzzināt jaunas vietas, kur šīs sēnes aug, kā arī papildināt Latvijas Dabas muzeja kolekciju, teica Meiere.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl