Netālu no Latvijas ūdeņiem manīta Krievijas zemūdene

0 Komentāru
Netālu no Latvijas ūdeņiem manīta Krievijas zemūdene
(Foto: LETA)

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) vakar Baltijas jūrā netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem pamanījuši Krievijas bruņoto spēku zemūdeni, vēsta NBS.

Krievijas BS Kilo klases zemūdene identificēta Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā 27 jūdzes no teritoriālajiem ūdeņiem. Jau ziņots, ka divās pagājušajās nedēļas netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem konstatēti pieci Krievijas bruņoto spēku kuģi.

Savukārt kopumā šogad līdz 1.septembrim Krievijas bruņoto spēku kuģi, kā arī lidmašīnas Latvijas robežai pietuvojušies 173 reizes.

Latvijas Aizsardzības ministrija jau februāra beigās paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā.

Parasti Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem.

0 Komentāru