Neņemot vērā iedzīvotāju protestus, Muceniekos sāk būvēt “cietumu” nelegālajiem imigrantiem

1 komentārs
Neņemot vērā iedzīvotāju protestus, Muceniekos sāk būvēt “cietumu” nelegālajiem imigrantiem
Foto: LETA

Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju atvesta vēl viena patvēruma lūdzēju ģimene – seši cilvēki, kuri bēguši no Sīrijas. Tikmēr par nelegālo imigrantu izmitināšanas plāniem joprojām lielu neapmierinātību izrāda Pierīgas ciemata Mucenieki iedzīvotāji. Neatkarīgi no viņu protestiem Muceniekos tomēr sākta slēgta tipa iestādes būvniecība, kurā plānots izmitināt cilvēkus, kuri nelegāli šķērsojuši mūsu valsts robežu.

Pirmie no Turcijas

Ceturtdienas vakarā uz Latviju no Turcijas atvestā ģimene pagaidām uzturas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Mucenieki. Par viņiem Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē sniedz skopu informāciju. Zināms, ka tie ir vīrs un sieva un četri pirmsskolas vecuma bērni. Vīrietis savā dzimtenē strādājis celtniecībā. “Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās darbu ar šiem patvēruma meklētājiem, veiks padziļinātas intervijas. Pēc tam tiks sagatavoti dokumenti, kurus nodos Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, lai lemtu par alternatīvā vai bēgļu statusa piešķiršanu,” norāda PMLP pārstāve Undīne Priekule.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros līdz šim uzņēmusi 29 personas. Atgādinām, ka Latvija divu gadu laikā apņēmusies kopumā uzņemt 531 patvēruma meklētāju.

Foto

Pašvaldība lūdz respektēt iedzīvotāju protestus

Nule kā atvesto sīriešu ģimeni Muceniekos neizdevās sastapt. Toties TV3 Ziņu filmēšanas grupas uzmanību piesaistīja vērienīgie būvniecības darbi. Neņemot vērā vietējo protestus, netālu no daudzstāvu dzīvojās mājas sākta slēgta tipa iestādes būvniecība. Tur paredzēts izmitināt nelegālos imigrantus – tos cilvēkus, kuri Latvijas robežu šķērsojuši nelikumīgi. Taču iedzīvotāji nav zaudējuši cerību un sola turpināt cīņu.

“Ropažu novada pašvaldība lūdz Iekšlietu ministrijas amatpersonām ņemt vērā iedzīvotāju viedokli un piedāvā apmainīt šo zemes gabalu, kur jau sākusies būvniecība, pret citu zemes gabalu. Tas zemes gabals ir tepat Muceniekos tikai nav tik tuvu dzīvojamajai ēkai,” stāsta Mucenieku iedzīvotāja Marina Heniņa. Ja Iekšlietu ministrija nereaģēs, iedzīvotāji lūgs palīdzību premjeram Mārim Kučinskim. Iekšlietu ministrija sola izvērtēt iedzīvotāju priekšlikumus. Tomēr maz ticams, ka jau iesāktos būvniecības darbus izlems pārtraukt.

Video

1 komentārs