“Neskatās uz abām pusēm, klausās mūziku, runā pa telefonu!” Cilvēkus aicina būt uzmanīgiem dzelzceļa tuvumā

0 Komentāru

Visā pasaulē ceturtdien, 7. jūnijā, tiek atzīmēta starptautiskā Drošas dzelzceļa šķērsošanas diena.

Lai arī cilvēki aicināti dzelzceļa tuvumā uzmanīties un vairākkārt pārliecināties, vai netuvojas vilciens, šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa notikuši jau 10 negadījumi, kuros gājuši bojā septiņi cilvēki, bet trīs guvuši traumas.

Savukārt pērn dzelzceļa satiksmē reģistrēti 30 negadījumi. Tajos kopumā cieta 32 cilvēki, 23 no tiem gāja bojā. Daļa bojāgājušo bijuši alkohola reibumā un uz sliedēm sēdējuši vai pat gulējuši.

Dainis Zvaners
VAS ”Latvijas dzelzceļš” galvenais tehniskais inspektors

Bērni ir tie, kas nav šajā riska grupā paaugstinātajā, pēc statistikas spriežot, bet viennozīmīgi tie ir vīrieši, jo divas trešdaļas no bojāgājušajiem un cietušajiem ir vīrieši. Lielākā daļa no negadījumiem notiek nevis uz pārbrauktuvēm vai pārejām, bet uz sliežu ceļiem tur, kur nevajadzētu [cilvēkiem] atrasties. Apmēram 30% ir pašnāvības.

LNT Ziņas novēroja, ka, šķērsojot sliedes, cilvēki mēdz neskatīties uz abām pusēm, klausās mūziku, runā pa mobilo telefonu un nepievērš uzmanību drošībai, tomēr paši aptaujātie ir pārliecināti, ka uzvedas pietiekami uzmanīgi.

0 Komentāru