Nesankcionētās protesta akcijas pret ”obligātu vakcināciju” dalībnieki klaji pārkāpuši vairākus noteikumus

37 komentāri

Pēc opozīcijas deputāta Alda Gobzema aicinājuma sociālajos tīklos 4. augustā pie Saeimas un valdības ēkas pulcējās apmēram 1000 iedzīvotāju, kuri šādi vēlējās izrādīt neapmierinātību ar vakcināciju pret Covid-19. Pūlis no parlamenta devās uz Ministru kabinetu, klaji ignorējot ceļu satiksmes noteikumus un bloķējot satiksmi. Policija pret Gobzemu sākusi administratīvo lietu, stāsta TV3 Ziņas.

Saeima vakar konceptuāli atbalstīja Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projektu, kas paredz noteikt, ka no oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 digitālo sertifikātu, kas apliecina vai nu vakcinēšanās, vai izslimošanas faktu.

Lasi vēl – Izskatīšanai Saeimas komisijā nodots likumprojekts par tiesībām atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta

Reaģējot uz to, deputāts Gobzems sociālajos tīklos izplatīja aicinājumu pulcēties plkst. 20.00 pie Saeimas. Politiķis notiekošo pārraidīja savā ”Facebook” profilā un, ierodoties pie Saeimas, sāka konfliktēt ar policistiem: ”Man ir Saeimas sēde, tu nesaprati? Tevi neinteresē, ka es uz savu darbu varu aiziet? Es pieņemu likumus! Parādiet orderi, ka varat deputātam pieskarties! Redziet, mani nelaiž uz darbu! Šitas te… Tev, starp citu, par tautu jārūpējas. Saproti? Arī tev!”

Lasi arī:

Gobzema savākto pūli steidza izmantot daudzi citi aktīvisti, kas notiekošo pārraidīja savu sociālo tīklu tiešraidēs. Tai skaitā kādreizējais Gobzema partijas valdes loceklis Sandris Točs, kurš gadiem ilgi saistīts ar Ainaru Šleseru un šovasar nomainīja Gobzema partiju pret Šlesera politisko veidojumu.

”Mēs esam tā kā konkurenti, bet tajā pašā laikā, kad ir jācīnās, tad īsta opozīcija nostājas blakus un cīnās,” stāsta Točs.

Tāpat notiekošo savos profilos tiešraidē pārraidīja arī daudzi citi aktīvisti, kas pēdējā laikā dibinājuši vai grasās dibināt alternatīvus politiskos spēkus.

”Man jau balss aizkrita, bet cilvēki ir ar diezgan spēcīgu garu šeit, 1000 jau ir savācies, pafilmēšu otru pusi  – tur ir vēl kādi 500, grūti spriest, daži simti,” stāsta politiskais aktīvists Arturs Bernis.

Pūlis devās pie Brīvības pieminekļa, kur noskaitīja Tēvreizi un nodziedāja himnu. Tālākais maršruts veda uz Ministru kabinetu. Pārkāpjot satiksmes noteikumus, pūlis gāja pa brauktuvi un paralizēja satiksmi. Policija pat nemēģināja pūli izklīdināt, kur nu vēl sodīt kādu par ceļu noteikumu pārkāpumiem. Tāda taktika izvēlēta, lai pūli nesatricinātu.

”Domāju, ka šajā gadījumā ļaujot vairāk vai mazāk pašiem gūt šo gandarījumu, atrodoties pie MK tādā veidā, kā bija, šis gandarījums tika gūts, un pēc tam bez problēmām atbrīvota braucamā daļa,” skaidro Valsts policijas Rīgas pārvaldes kārtības policijas darbinieks Ansis Pumpurs.

Nevienu protesta dalībnieku likumsargi neaizturēja, nopietnu konfliktu nebija. Iespējams, administratīvais sods būs nelegālā pasākuma organizatoriem, bet ne dalībniekiem.

”Personas, kuras bija atnākušas, bija vairāk vai mazāk pasīvas. Bija personas, kas bija īpaši aktīvas. Mēs strādāsim ar šīm īpaši aktīvajām personām, vērtēsim viņu atbildību,” ziņo policijā.

Pamatīgu izbrīnu pūlī izraisīja kāds atnācējs ar praida jeb varavīksnes karogu, taču Gobzems viņu neaizraidīja, bet paaicināja uz valdības nama kāpnēm.

Drīzumā pūlis sāka izklīst, bet pasākuma aktīvākie dalībnieki uzsver, ka šādi protesti turpināsies, un sola, ka nākamreiz atnācēju būs daudz vairāk. Policija sola situāciju uzraudzīt un izvērtēt, kā pareizāk rīkoties.

37 komentāri