Komentāri
Nesagaidot donora plaušas, mirusi sieviete, kuras ārstēšanai saziedoti 100 000 eiro
FOTO: LETA

Aizpagājušajā nedēļā, nesagaidot donora plaušas, mirusi ar cistisko fibrozi smagi slimā Ieva, informē Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Alvils Krams.

Cilvēki ar Ziedot.lv atbalstu Ievai līdz aprīļa sākumam saziedoja 100 000 eiro, lai viņai plaušu transplantācija tiktu veikta Tartu Universitātes slimnīcā. Ieva tika uzņemta transplantācijas rindā, tomēr donora orgānu trūkuma dēļ viņa “savu plaušu” tā arī nesagaidīja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nacionālais veselības dienests plaušu transplantāciju neapmaksā, jo šāda operācija nav paredzēta valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā.

Jau ziņots, ka, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas speciālistiem, turpinās sistēmas izveide, kas Latvijas iedzīvotājiem nodrošinās iespēju veikt plaušu transplantāciju Tartu Universitātes slimnīcā.

Kā informēja Krams, rīt Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācija sēdē viesosies Tartu Universitātes slimnīcas Torakālās ķirurģijas nodaļas vadītājs asociētais profesors Tanels Laisārs un plaušu slimību speciāliste Margeta Savisāra, kuri informēs par pacientu atlasi plaušu transplantācijai, kā arī šo pacientu aprūpi pirms un pēc transplantācijas.

Iepriekšējā sēdē 6. martā, kuru, piedaloties igauņu kolēģiem, rīkoja Latvijas Transplantologu un Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācija, tika runāts par donora plaušas menedžmentu.

Donoru orgānu, īpaši plaušu trūkums, ir vērojams visā pasaulē, tāpēc uzsākta abu valstu speciālistu sadarbība arī potenciālo donoru atklāšanā un izmantošanā. Kā pozitīvu piemēru Krams min donoru nieru apmaiņu Balttransplant asociācijas ietvaros.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl