Nesagaidot donora plaušas, mirusi sieviete, kuras ārstēšanai saziedoti 100 000 eiro

Komentāri
Nesagaidot donora plaušas, mirusi sieviete, kuras ārstēšanai saziedoti 100 000 eiro
FOTO: LETA

Aizpagājušajā nedēļā, nesagaidot donora plaušas, mirusi ar cistisko fibrozi smagi slimā Ieva, informē Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Alvils Krams.

Cilvēki ar Ziedot.lv atbalstu Ievai līdz aprīļa sākumam saziedoja 100 000 eiro, lai viņai plaušu transplantācija tiktu veikta Tartu Universitātes slimnīcā. Ieva tika uzņemta transplantācijas rindā, tomēr donora orgānu trūkuma dēļ viņa “savu plaušu” tā arī nesagaidīja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nacionālais veselības dienests plaušu transplantāciju neapmaksā, jo šāda operācija nav paredzēta valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā.

Jau ziņots, ka, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas speciālistiem, turpinās sistēmas izveide, kas Latvijas iedzīvotājiem nodrošinās iespēju veikt plaušu transplantāciju Tartu Universitātes slimnīcā.

Kā informēja Krams, rīt Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācija sēdē viesosies Tartu Universitātes slimnīcas Torakālās ķirurģijas nodaļas vadītājs asociētais profesors Tanels Laisārs un plaušu slimību speciāliste Margeta Savisāra, kuri informēs par pacientu atlasi plaušu transplantācijai, kā arī šo pacientu aprūpi pirms un pēc transplantācijas.

Iepriekšējā sēdē 6. martā, kuru, piedaloties igauņu kolēģiem, rīkoja Latvijas Transplantologu un Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācija, tika runāts par donora plaušas menedžmentu.

Donoru orgānu, īpaši plaušu trūkums, ir vērojams visā pasaulē, tāpēc uzsākta abu valstu speciālistu sadarbība arī potenciālo donoru atklāšanā un izmantošanā. Kā pozitīvu piemēru Krams min donoru nieru apmaiņu Balttransplant asociācijas ietvaros.

Lasi vēl