“Nervus kutinošs pārdzīvojums!” Vai zini, kā rīkoties, ja pēkšņi ielenc bruņoti vīri?!

6 komentāri

Nervus kutinošu un nepatīkamu pārdzīvojumu piedzīvoja kāda rīdziniece, kura iekļuva īpašo uzdevumu vienības aplenkumā. Valsts policijas specvienība veica aizturēšanu, taču bez atpazīšanas zīmēm, tāpēc arī radās apjukums, jo tikpat labi tie varēja nebūt likumsargi.

Darba dienas vakarā Zane kā parasti brauca mājās uz Zolitūdi. Iebraukusi pagalmā, viņa meklēja vietu, kur novietot savu automašīnu.

Zane Šteinberga
rīdziniece

Es redzu, ka tur ir mašīna, pie kuras ir cilvēki maskās ar automātiem, kas pavērsti uz apkārtējiem, viens guļ uz trotuāra.

Bruņotie vīri bija izsituši automašīnas logu un spēkrata īpašnieku bija saslēguši rokudzelžos. Savukārt Zane satraukumā nesaprot, vai viņa redz policijas operāciju vai noziedznieku savstarpēju izrēķināšanos, no kuras viņa nevar izkļūt.

Zane Šteinberga
rīdziniece

Vai tā ir specvienība, vai tas ir specuzdevums, vai tas vispār ir kaut kāds grupējums, no kurienes to var zināt? Ja būtu kaut viena policijas mašīna, tad saprastu, ka nav stresa.

Valsts policijas pārstāve apstiprina, ka noziedznieku aizturēšanas laikā policisti dažkārt nelieto atpazīšanās zīmes. Atpazīšanās zīmes policisti nelieto reizēs, kad tās viņiem var traucēt palikt nepamanītiem. Taču tādos gadījumos viņus neatpazīst ne tikai noziedznieki, bet arī likumpaklausīgie pilsoņi.

Gita Gžibovska
VP pārstāve

Ja, piemēram, cilvēks atrodas automašīnā un viņam nav iespēja aizbraukt projām, jo ceļš ir aizšķērsots, tad nebūtu vēlams kāpt ārā no automašīnas, jāsaglabā miers, jāpaliek turpat automašīnā.

Zane norāda, ka tad, kad aizturēšanas operācija bija jau noslēgusies, viņa piegāja pie policistiem. Tikai tad viens no viņiem stādījās priekšā un paskaidroja notikušo. Taču tas bija stipri par vēlu, to vajadzēja paveikt krietni agrāk.

Redzot kādu specvienību darbībā, policijas pārstāvji aicina vislabāk notikumam netuvoties, bet, ja esat jau tuvumā, tad doties prom, bet lēnām, policija lūdz arī atturēties no filmēšanas un fotografēšanas.

Ja esat automašīnā un aizbraukt nav iespējams, tad labāk palikt salonā. Tāpat svarīgs ieteikums ir zvanīt uz bezmaksas tālruni 110. Tieši palīdzības tālruņa 110 operators var pateikt, vai konkrētajā adresē notiek policijas specoperācija vai arī tieši pretēji – darbojas noziedznieki, un, ja tā, tad uzreiz var nosūtīt palīgā policijas ekipāžu.