Nereti vardarbība skolās sākas jau internetā, pauž eksperte

Komentāri

“Ja vardarbība agrāk beidzās, skolas durvis aizverot, tad tagad tā nav. Reizēm vardarbība sākas interneta vidē un turpinās skolā, reizēm otrādāk. Līdz ar to tas bērns, kas cieš, ir pakļauts lielākam emocionālam spiedienam, nekā tas bija agrāk, un tieši tāpēc sekas arī ir smagākas,” pauž Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa.

“Vardarbība skolās ir stabili augsta, nevar teikt, ka tā pieaug. Pirmkārt, tagad vairāk nekā tas bija pirms vairākiem gadiem, kad skolas centās noklusēt un par šiem gadījumiem nerunāt, daudz vairāk šie gadījumi nonāk atklātībā. Par to tiek ziņots, un daudz vairāk par to tiek ziņots policijai,” norāda Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa.

Speciālistiem, kas strādā ar bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, Latvijā tiks izstrādāta un ieviesta īpaša atbalsta sistēma, informē Labklājības ministrija (LM).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mums būs iespēja atlasīt speciālistus, kuriem ir pieredze darbā ar bērniem, un dot viņiem šo iespēju strādāt komandā. Ja līdz šim pie bērnu psihiatra atnāk bērns un vecāks, un psihologs nezina, kas notiek tālāk ar viņa rekomendācijām, tad šeit būs iespēja kopā paskatīties, kopā veidot atbalsta programmu. Savukārt tālāk mūsu speciālistiem sadarbībā ar pašvaldību speciālistiem arī raudzīties kā šī programma tālāk tiek realizēta,” pauda L. Rieksta-Riekstiņa.

Video!

Lasi vēl