Komentāri

Valsts solītie juridiskie un sociālie labumi nav galvenais iemesls, lai nereģistrētā kopdzīvē dzīvojošie steigtu laulāties. Jaunākais pētījums atklāj daudz citu iemeslu. Taču valsts nostāja nereģistrētu kopdzīvi nostādīt mazāk vērtīgā pozīcijā iepretim laulībām rada cilvēkiem ļoti smagas problēmas.

Pētnieki secina, – ir nepareiza un negodīga šā brīža politika atstāt beztiesiskā stāvoklī nereģistrētās attiecībās dzīvojošos, kad noslēgto laulību skaita pieaugumu valsts cenšas panākt, sniedzot sociālo, ekonomisko un tiesisko aizsardzību tikai precētiem pāriem. Valsts ietekmē procesus, nesaprotot būtību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat dati rāda, – apprecēšanās nav faktors, kas veicina bērnu skaita pieaugumu valstī. Latvijā šobrīd esot tendence – pirmais bērns parasti piedzimst ārlaulībā, bet precēšanās notiek īsi pirms otrā bērna piedzimšanas. Citi nesteidzas precēties, jo ārlaulības bērniem valsts sniedz tādu pašu atbalstu kā reģistrētajās kopdzīvēs. Taču pretēja situācija ir ar pieaugušajiem. Tā kā valsts nereglamentē nereģistrētās attiecībās radīto kopmantu, tad pāru izjukšanas gadījumā ir virkne risku. Sevišķi, ja ir ņemts kredīts, un viens no partneriem ir galvotājs.

Foto

Tāpat nereģistrētās attiecībās dzīvojošo statusa neatzīšana rada problēmas mantojuma un kompensāciju saņemšanā. Arī veselības aprūpes jomā, kad nereģistrētiem pāriem ir liegts pieņemt lēmumu par partneru ārstēšanu. Atsevišķi politiķi saka, – šis pētījums būs skarbs vēstījums konservatīvāk noskaņotājiem likumdevējiem.

Pētījums rāda, – cilvēki nogaida un nelaulājas, jo ir negatīva iepriekšējo attiecību pieredze vai tās vēl nav nokārtotas, nav pārliecības par jauno attiecību noturību, nav kopēja manta, vai arī garants attiecībām ir jau esošs kopējs bērns un laulāties nav nepieciešams. Taču cilvēki vāji apzinās riskus, dzīvojot nereģistrētās attiecībās, un valsts spītīgi to nevēlas risināt.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl