Neredzīgie radījuši bērnu pasaku grāmatu redzīgajiem

0 Komentāru

Četri talantīgi Latvijas Neredzīgo biedrības biedri kopā ar bērniem no Strazdumuižas internātvidusskolas radījuši taktilo bērnu pasaku grāmatu ”Zeķu zagļa medības”. Idejas autori pieļauj, ka tas pat ir pirmais projekts Baltijā, kur neredzīgie radījuši grāmatu ar taktilām ilustrācijām, kas domātas arī redzīgajiem.

Grāmatas galveno varoņu – drosmīgā klaviatūras taustiņa Entera un Dzeltenās Zeķītes piedzīvojumus, šķetinot mistēriju, kur pazudusi zeķītes dvīņumāsa un mēģinot notvert noslēpumaino zeķu zagli Zipu, ilustrējuši vairāk nekā pus simts Strazdumuižas internātvidusskolas skolēnu, kuri paši ir vājredzīgi vai pavisam neredzīgi.

Bērnu radītos zīmējumus var ne tikai apskatīt, bet arī aptaustīt. Un tos veidot palīdzēja un radošām izpausmēm iedrošināja skolotāja Baiba Pika. Piemēram, Artūrs ilustrāciju grāmatai izveidojis vienas mācību stundas laikā.

Lai iecere burtiskā nozīmē pārtaptu taustāmā formātā, bija vajadzīgi divi gadi. Un grāmatas idejas autori ar to gribējuši gan iedvesmot neredzīgos atraisīt savu talantu, gan arī izglītot bērnus par lietu kārtību.

Grāmatas, kas domātas neredzīgajiem, ir papildinātas ar tekstu Braila rakstā, tās parastajās grāmatnīcās nav atrodamas. Pagaidām gan informācija par to, cik tās aktīvi pērk, vēl tiek apkopota. 400 grāmatas eksemplāri izdoti angļu valodā un nākamnedēļ plānots nosūtīt grāmatas paraugus arī uz Vāciju.

Tikmēr cits latviešu projekts, kura autori bija iecerējuši drukāt taktilās grāmatas ar trīs dimensiju printeriem, pagaidām iepauzēts. Taču stāstu sēriju par zeķu zagli var vienlaicīgi lasīt gan redzīgais, gan neredzīgais, jo paralēli Braila rakstam, ir arī drukātais teksts.

0 Komentāru