Neredzīgie bērni radījuši mākslas darbus, kas attēloti uz jaunās “Latvijas pasta” pastmarkas un aploksnes

Pievienot komentāru

Neredzīgie bērni radījuši mākslas darbus, kas nu attēloti uz jaunās “Latvijas pasta” pastmarkas un aploksnes.

Zīmējumus veidojuši Strazdumuižas internātvidusskolas skolēni. Cilvēki ar nopietniem redzes traucējumiem zīmē taktilā glezniecības tehnikā. Proti, ar grifeli izpunkto zīmējamā objekta kontūra un tad, izmantojot tausti, pa taktilajiem punktiem ar specializētām pirkstu krāsām vai eļļas krītiņiem to izkrāso.

Šādā glezniecības tehnikā Latvijā izdotas arī pasaku grāmatas, kā arī veidotas vairākas izstādes, gūstot vietēja un starptautiska mēroga apbalvojumus. “Latvijas pasts” jauno pastmarku un aploksni izdevis sadarbībā ar sociālo uzņēmumu “BlindArt”.

“Tie visi projekti ir saistīti, mēs sabiedrībai parādām, uz ko tie cilvēki ar nopietniem redzes traucējumiem ir spējīgi, ka viņi ir talantīgi un brīžam pat talantīgāki nekā ierasts, ka viņi ir arī neatņemama sabiedrības sastāvdaļa. Un arī stimulēt viņus uz tādiem lielākiem mērķiem dzīvē,” norāda sociālā uzņēmuma “BlindArt” radošais direktors Andrs Hermanis.

Neredzīgo talantu veidotajā pastmarkā iekļauta glezna “Garāmgājējs”, savukārt aploksni rotā zīmējumi “Balerīna” un “Gribu būt karalis”. Pastmarkas nominālvērtība ir 0,90 eiro, un tā atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības teritorijā.