Neraugoties uz sabiedrībā izskanējušo neizpratni, par Latvijas Radio vadītāju ieceļ Unu Klapkalni

2 komentāri

Tikmēr izmaiņas turpinās sabiedriskā medija – Latvijas Radio – dzīvē. Jau rīt darbu sāks radio jauna vadība, kas pirmdien iecelta pagājušonedēļ ar skandālu atlaisto vadītāju vietā. NEPLP par Latvijas Radio vadītāju vienbalsīgi iecēlusi ilggadējo ziņu aģentūras LETA vadītāju Unu Klapkalni.

Šā gada martā no darba Latvijas Radio valdē tika atlaisti Aldis Pauliņš un Uldis Lavrinovičs. Savukārt trešajai valdes loceklei Sigitai Roķei tika dots laiks sevi pierādīt. Tas gan acīmredzot neizdevās, jo pagājušo piektdien Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome no amata atbrīvoja arī viņu. Savukārt šodien tā paziņoja augustā izsludinātā konkursa rezultātus uz diviem vakantajiem radio vadītāju posteņiem.

Pēc NEPLP locekļa Ivara Āboliņa teiktā, jau pārrunu procesā abu kandidāšu redzējums sakritis ar NEPLP skatījumu, tostarp par atalgojuma un piemaksu jautājumiem, kuru dēļ amatu zaudēja līdzšinējā radio vadītāja. Jaunās valdes locekles ir apņēmības pilnas radio “restartēt”.

Plašāk komentēt gaidāmās izmaiņas jaunā radio vadītāja gan atturējās, jo vēl nav iepazinusies ar dokumentiem. Unai Klapkalnei ir ilga pieredze valsts pārvaldē, savukārt pēdējos 10 gadus viņa vadīja ziņu aģentūru LETA. Otra jaunieceltā valdes locekle Mārīte Tukiša iepriekš strādājusi radio “Skonto”.

Kopš Sigitas Roķes atbrīvošanas Latvijas Radio vakants ir valdes locekļa amats programmu attīstības jautājumos. To plānots izsludināt tuvāko divu nedēļu laikā. Tikmēr žurnālistu asociācijas skatījumā tikko notikušais konkurss nav bijis caurspīdīgs.

Lasi vēl

 • Anda Zahovska
  0 0 0

  Anda Zahovska

  Sii nomaina notika nevajadziigi,gan jau zem taa kas slepjaas.Ne par velti neilgi atpakal Lembergs par to runaaja.
 • Nata Barkane
  0 0 0

  Nata Barkane

  Lai jau JAUNIE nomaina....vecajos....!Iisti NAV saprotams Kaska iemesls....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl