Neatkarīgi no pandēmijas Rīgas Stradiņa universitātē palielinās ārvalstu studentu skaits

0 Komentāru
Neatkarīgi no pandēmijas Rīgas Stradiņa universitātē palielinās ārvalstu studentu skaits
GINTS IVUŠKĀNS, F64

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) noslēgusies ārvalstu studentu ziemas uzņemšana – pavasara semestri augstskolā attālināti uzsāks par teju 16% vairāk studentu nekā pērn, informēja RSU.

Vēlmi studēt RSU pauda 500 interesenti no 46 valstīm, bet studijas uzsākuši 293 studenti no 29 valstīm, no kuriem 260 studē medicīnu, bet 33 – zobārstniecību. Tā kā mācības pirmkursniekiem pavasara semestrī noritēs pilnībā attālināti, tad studenti zināšanas apgūs savās mītnes zemēs, Latvijā ierodoties vien tad, kad epidemioloģiskā situācija kļūst labvēlīgāka.

Visvairāk ārvalstu studentu šajā ziemas uzņemšanā ir no Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Itālijas un Norvēģijas.

RSU atgādināja, ka ārvalstu studentus piesaistījusi jau vairāk nekā 15 gadu garumā, un šajā laikā ievērojami mainījies pārstāvēto valstu skaits. Patlaban aptuveni 26% jeb 2600 RSU studentu ir ārvalstnieki, no kuriem ap 40% ir no Vācijas, 38% – no Skandināvijas.

Jaunuzņemtie studenti iestājušies divās RSU studiju programmās – “Medicine un Dentistry” (“Medicīna un zobārstniecība”) , kurās uzņemšana ierasti norit divreiz gadā. Gaidāmajā vasaras uzņemšanā papildus jau minētajām programmām ārvalstu studentus plānots uzņemt vēl virknē programmu, piemēram, “International Business and Start-up Entrepreneurship” (“Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu uzņēmējdarbība”), “International Governance and Diplomacy” (“Starptautiskā pārvaldība un diplomātija”), “Health Management” (“Veselības menedžments”) un “Social Work with Children and Youth” (“Sociālais darbs ar bērniem un jaunatni”).

Šoziem uzņemtajiem pirmkursniekiem jau noritējusi virtuālā “Orientācijas nedēļa”, iepazīstinot ar studiju un ārpusstudiju dzīvi, kā arī ar epidemioloģiskajiem noteikumiem, kurus jauniešiem skaidroja gan augstskolas, gan Pašvaldības policijas pārstāvji.

Lasi vēl: Saprātīgāk būtu šķirot pieejamību veikaliem, nevis ierobežot nopērkamās preces, pieļauj RSU profesors

RSU uzsver, ka bija pirmā augstskola Latvijā, kas pandēmijas uzliesmojuma sākumā pavasarī strauji pārgāja uz studijām tiešsaistē un visu “šo laiku epidemioloģiskajai drošībai pievērsusies ar īpašu piesardzību”. Patlaban visi RSU studenti zināšanas apgūst attālināti. Kamēr pārējo kursu studentiem tās semestra laikā, atkarībā no saslimstības rādītājiem valstī varētu atsākties klātienē, tikmēr pirmkursniekiem jau ir zināms, ka pirmo studiju semestri RSU tie vadīs pilnībā tiešsaistē.

Iepazīsties arī ar šo informāciju: RSU teritorijā izveidots jauns anatomijas muzejs
0 Komentāru