Neprašas saimnieki uz Zoodārzu nes eksotiskus dzīvniekus, ar kuriem vairs netiek galā

0 Komentāru
Neprašas saimnieki uz Zoodārzu nes eksotiskus dzīvniekus, ar kuriem vairs netiek galā
Foto: Angelo Rossi/Flickr

Pēdējos gados būtiski pieaudzis Rīgas zoodārzam atdoto eksotisko dzīvnieku skaits. To saimnieki no viņiem atteikušies, jo nav pratuši šos dzīvniekus atbilstoši kopt. Šā iemesla dēļ Zoodārzam nācies izveidot par bruņurupuču patversmi.

Dzīvnieku aizsardzības likumā noteiktas sugas, kuras privātpersonas nedrīkst turēt savā īpašumā, taču cilvēki, kuri to ļoti vēlas, atrod veidu, kā iegādāties eksotiskus dzīvniekus. Taču nereti pēc tam viņi netiek ar šiem dzīvniekiem galā.

Piemēram, Rīgas zoodārzā mītošu tīģerpitonu īpašniekam konfiscēja pirms 2,5 gadiem, jo koši dzeltenais rāpulis tika nepareizi turēts. Tagad viņš atguvis savu sākotnējo formu – ir skaists un veselīgs, bet sākumā rāpulis pat nezināja, kā ēst viņam atbilstošu barību.

Kopumā pērn Latvijas iedzīvotājiem konfiscēti divi eksotiski rāpuļi, bet 2013. gadā – seši. Rīgas Zoodārzā šos dzīvniekus ārstē un pēc tam uzņemas rūpes par tiem.

Tikmēr paši iedzīvotāji pagājušajā gadā dzīvnieku kopējiem nogādājuši desmitiem dzīvnieku. Piemēram, pērn atnesti gandrīz 50 eksotiskie sarkanausu bruņrupuči, ar kuriem to saimnieki nav spējuši tik galā.

Piemēram, kādu sarkanausu bruņurupuci pirms nepilna mēneša uz zoodārzu atveda no Tukuma. Bruņurupucim ir septiņi gadi, un savu svaru šo gadu laikā viņš ir desmitkāršojis, turklāt augs vēl. Tagad šis bruņrupucis sver jau gandrīz trīs kilogramus, bet pārdošanas brīdī viņš bija maziņš un svēra vien 200 – 300 gramus.

Tā kā sarkaunausu bruņurupuči ir vieni no visvairāk pirktajiem un vēlāk uz Zoodārzu nestajiem dzīvniekiem, zoodārzs bijis pat spiests izveidot bruņrupuču patversmi. Zoodārza pārstāvji norāda, ka labāk dzīvnieku nest pie profesionāļiem, nevis eksotisko bruņrupuci izlaist kādā ūdenstilpnē. Tas var apdraudēt Latvijas bruņurupučus. ”Kā jau kārtīgs bruņrupucis, viņš ir plēsējs, un tas apdraud mūsu vietējo purva bruņrupuci, kas nav tik veikls. Ja viņi abi divi satiekas, tad zaudētājs ir mūsējais,” stāsta Māris Lielkalns, Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis.

Tāpat esot bijis kāds gadījums, kad uz zoodārzu atvests papagailis, kurš no suņa iemācījies riet, bet tas sācis traucēt mājiniekiem.

Speciālisti atgādina – gluži kā pirms kāzām – pirms iegādājaties dzīvnieku, īpaši, ja tas ir eksotisks, ir jāizvērtē savas iespējas un visi riski!

Skaties video un uzzini vairāk!

0 Komentāru