NEPLP sociālajos medijos cīnīsies pret dezinformāciju

3 komentāri
NEPLP sociālajos medijos cīnīsies pret dezinformāciju
REUTERS/ SCANPIX

Lai cīnītos pret dezinformāciju, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) un tās Monitoringa nodaļa sākusi starptautisku trīs vadošo sociālo tīklu platformu monitoringa projektu, aģentūrai LETA pavēstīja padomē.

NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete skaidroja, ka sāktā projekta viens no stratēģiskajiem mērķiem ir proaktīvi iesaistīties sociālo mediju monitoringa procesā, lai novērstu dezinformāciju, kā arī ieviestu jaunākās metodoloģijas šāda veida uzdevumu īstenošanai.

Padomē arī atzīmēja, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu procesa gaitā Eiropas audiovizuālo mediju pakalpojumu regulatoru grupā (ERGA) ietilpstošie regulatori, tostarp NEPLP 2019.gada martā vienojās iesaistīties sociālo mediju platformu saistību izpildes novērtēšanas pilotprojektā.

Tāpat vairāki sociālie mediji ir uzņēmušies ierobežot dezinformācijas izplatību, parakstot “Rīcības kodeksu dezinformācijas ierobežošanu”. Monitorētas tiks trīs sociālo tīklu platformas: “Twitter”, “Facebook” un “Google”.

TOP komentāri

 • S
  +1 +1 0

  S

  Un ko vini dara, lai mūsu valsts austrumos cilvēki vispār redzētu Latvijas kanālus?
 • Lāsma Kalnozola
  0 0 0

  Lāsma Kalnozola

  Izskanējušais jautājums : Ko viņi agrāk darīja ir vietā, bet, vēl interesantāks jautājums, kādi viņiem sagatavoti instrumenti, ja konstatēs dezinformāciju? Pabļaustīsies un viss?
 • Z Līvmane

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl