NEPLP sāk pārbaudi par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem Latvijas Radio

0 Komentāru
NEPLP sāk pārbaudi par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem Latvijas Radio
EDIJS PĀLENS, LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sākusi administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem Latvijas Radio, aģentūra LETA noskaidroja padomē.

Tāpat pieņemts lēmums sākt vēl vienu procesu par iespējamu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu SIA “Baltkom radio”, kas iepriekš jau sodīts par šāda rakstura pārkāpumu.

Minētie lēmumi pieņemti, ņemot vērā pirms Rīgas domes vēlēšanām NEPLP monitoringā konstatēto.

“Baltkom radio” jau iepriekš saņēmis 11 400 eiro lielu sodu par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju. NEPLP iepriekš konstatējusi, ka “Baltkom radio” vairākkārtīgi slēpti reklamējis partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) deputāta amata kandidātu Oļegu Burovu, kā arī vienreiz slēpti reklamējis politiskās partijas “Alternative” deputāta amata kandidātus Valēriju Petrovu un Alekseju Rosļikovu.

Līdz ar to kopumā ierosināti jau 11 administratīvā pārkāpuma procesi par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

NEPLP līdz šim par šādiem pārkāpumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laikā sodījusi arī AS “TV Latvija”, piespriežot 10 500 eiro lielu sodu.

0 Komentāru