NEPLP izslēdz no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, tostarp “REN TV Baltic” un “NTV Mir Baltic”

50 komentāri
NEPLP izslēdz no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, tostarp “REN TV Baltic” un “NTV Mir Baltic”

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izlēmusi izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, tostarp “REN TV Baltic” un “NTV Mir Baltic”, informē NEPLP.

NEPLP izslēdz no Latvijā retranslējamo programmu saraksta: “REN TV Baltic”, “NTV Mir Baltic”, “Karusel International”, “NTV Serial” (“НТВ Сериал”), “NTV Stilj” (“НТВ Стиль”), “NTV Pravo” (“НТВ Право”), “Kinomiks” (“Киномикс”), “Nashe novoye kino” (“Наше новое кино”), “RODNOYE KINO” (“РОДНОЕ КИНО”), “INDIYSKOYE KINO” (“ИНДИЙСКОЕ КИНО”), “KINOKOMEDIYA” (“КИНОКОМЕДИЯ”), “KINOSERIYA” (“КИНОСЕРИЯ”), “KVN TV” (“КВН ТВ”), “Kukhnya TV” (“Кухня ТВ”), “BOKS TV” (“БОКС ТВ”) un “HD Life”.

Šāds lēmums pieņemts, jo NEPLP rīcībā nav informācijas par iepriekš minēto programmu izplatīšanas pārstāvi vai pārstāvjiem Latvijas teritorijā, kas programmas īpašnieku vārdā varētu dot piekrišanu programmas izplatīšanai Latvijas teritorijā, kā arī NEPLP nav saņēmusi informāciju no programmu īpašniekiem par vēlmi turpināt šo programmu izplatīšanu Latvijas teritorijā.

Lēmums stāsties spēkā pusnaktī uz 10.februāri.

Lasi vēl: NEPLP uz gadu aizliegs Latvijā retranslēt televīzijas kanālu “RTR Rossija”

“Ņemot vērā, ka mums neizdevās iegūt pierādījumus tam, ka šīs programmas Latvijā vispār kāds pārstāv, tās ir izņemtas no Latvijā retranslējamo programmu saraksta. Lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu, NEPLP pastiprināti pārbaudīs visas Latvijā retranslējamo programmu reģistrā atrodamās programmas un, ja konstatēs līdzīgus gadījumus, attiecīgi rīkosies,” skaidro NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Iepriekšējais tiesību turētājs SIA “TEM  LV” ir informējis, ka kopš 1. februāra tam vairs nav tiesību uz šīm programmām, šādu informāciju ir snieguši arī kabeļoperatori. NEPLP ir vērsusies pie iespējamā jaunā programmu izplatīšanas pārstāvja ar lūgumu iesniegt tajā apliecinošus dokumentus par iepriekš norādīto programmu izplatīšanas tiesībām Latvijas teritorijā, taču dokumenti, kas apliecinātu šādas tiesības, nav saņemti.

NEPLP atgādina, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 19. panta pirmā daļa nosaka, ka “Programmu retranslācijai un izplatīšanai publiskajos elektronisko sakaru tīklos nepieciešams saņemt retranslējamās programmas īpašnieka (turētāja) piekrišanu un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes retranslācijas atļauju.”

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, programmas īpašnieka pārstāvim vai elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim iesniedzot Padomē pieteikumu par programmas iekļaušanu Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu sarakstā, jāiesniedz arī dokumenti vai to izraksti, kas apliecina programmas īpašnieka pārstāvja vai elektroniskā plašsaziņas līdzekļa tiesības izplatīt programmu Latvijas Republikā, proti – licences līguma noraksts vai pilnvara programmas izplatīšanai no programmas īpašnieka, tādējādi programmas īpašnieka pārstāvja nomaiņas gadījumā, lai nodrošinātu programmu izplatīšanu, nepārkāpjot programmas īpašnieka gribu un dotās atļaujas, piemērojami šie paši nosacījumi.

50 komentāri