Nepietiek skolēnu, tāpēc Izglītības ministrija ir gatava slēgt vēl deviņas skolas

0 Komentāru
Nepietiek skolēnu, tāpēc Izglītības ministrija ir gatava slēgt vēl deviņas skolas
Foto: F64

Izglītības ministrija ir saskaņojusi deviņu skolu slēgšanu un vēl desmit mācību iestāžu reorganizāciju. Galvenais iemesls – aizvien sarūkošais skolas vecuma bērnu skaits gan pilsētās, gan laukos. Piemēram, Cēsīs apvienos 2. vidusskolu ar pamatskolu, izveidojot Cēsu pilsētas vidusskolu.

Izglītības ministrijā neslēpj, ka skolu tīkla optimizācija iespējama arī turpmākos gadus, taču par to jālemj pašvaldībās. Ministrijas iecere paredz, ka līdz 6. klasei bērnam ir jāmācās iespējami tuvāk mājām.

Bet vidusskolu būs ieteicams uzturēt tikai tad, ja lauku rajonos 10. klasē mācīsies vismaz 12 bērnu, bet pilsētās – ne mazāk par 22 skolēniem 10. klasē.

Līdz 2020. gadam Latvijas skolu modernizācijā paredzēts ieguldīt Eiropas fondu naudu. Nauda būs paredzēta modernu mācību līdzekļu un klašu aprīkojuma iegādei.

Tikmēr Darba devēju konfederācija pieprasa skolu tīkla saprātīgu konsolidāciju. Svarīgi, lai ar moderniem mācību līdzekļiem aprīkotās skolas nebūtu tikai Rīgā, Pierīgā un lielajās pilsētās.

Atgādinām, ka līdz šim vērienīgākā skolu slēgšana un apvienošana piedzīvota 2009. gadā. Pirms sešiem gadiem kopumā valstī reorganizēja 84 mācību iestādes.

Skaties video:

0 Komentāru