Nepieciešama palīdzība, lai meitenīte varētu staigāt

Komentāri
Nepieciešama palīdzība, lai meitenīte varētu staigāt

Pērnā gada decembrī, kad tika izveidota labdarības lapa Snowflake, tai kā brīvprātīgais palīgs pievienojās Ilona, sieviete, kura viena audzina divus bērnus. Viņai piešķirts trūcīgās ģimenes statuss, savukārt četrgadīgajai meitiņai Katrīnai – invaliditāte. Šajā laikā Ilona palīdzējusi daudziem nelaimē nonākušiem, bet tagad palīdzība nepieciešama viņas meitiņai Katrīnai.

Katrīna Marta piedzima ar vairākām smagām diagnozēm un iedzimtu ceļu locītavu mežģījumiem abās kājās. Ārstu slēdziens – iedzimta abu ceļu locītavu luksācija dorsāli ar apakšstilba rotāciju par 180 grādiem. Jau no piecu dienu vecuma mazajai aptuveni gads bija jāpavada ģipšos. Laika gaitā sekoja pārējās diagnozes – PMAA, ģenētika – nelīdzsvarota 9. hromosomas aberācija, pašlaik diagnosticēta hroniska mazasinība, bet Katrīnai ir problēmas arī ar redzi un zobiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Meitenītei pašlaik ir četri gadi, viņa nerunā un nestaigā, bet pamazām cenšas celties kājās, ko apgrūtina kreisās kājas ceļa disfunkcija, taču, neskatoties uz to, mazā braši rāpo. Katrīnai diagnosticēts arī kopējs muskuļu disbalanss, traucēta gremošanas sistēmas darbība un rīšanas reflekss nav pietiekami labi attīstījies. Meitenītes mammai nav zināms neviens pacients Latvijā, kuram būtu uzstādīta šāda diagnoze.

Iepriekš Katrīna ļoti veiksmīgi ārstējusies Pēterburgā, kur tika veikta pirmā operācija labajai kājai. Pie Katrīnas ārstējošā ārsta Krievijā vizīte ir bez maksas, jo bērni ar šādām diagnozēm sastopami ļoti reti, bet papildus nepieciešams apmeklēt neirologu un apmaksāt visas medicīniskās manipulācijas (analīzes, rentgens utt.). Lielu daļu izdevumu veido arī ceļa izdevumi, uzturēšanās un dokumentu noformēšana. Kopējās izmaksas, ceļa izdevumi, viesnīca un medicīniskie izdevumi vidēji ir 1500 eiro.

Ģimenei šādas naudiņas nav, lai palīdzētu nelaimē nonākušajai meitai.

Pēterburga ārstēšanai tika izvēlēta, jo Latvijā nebija pieejama nekāda informācija par šāda veida saslimšanām. Katrīnas mamma pārtulkoja materiālus uz krievu valodu, un viņai izdevās atrast ārstu, kurš specializējas tieši šādos gadījumos. Ilona ar meitu jau no 4 mēnešu vecuma ik pa brīdim uzturējās Krievijā. Pamatizvēle ārstēšanai Krievijā balstījās uz Ilonas personisko izvēli, Latvijas ārstu pieredzes trūkuma dēļ, un ar nožēlu jāsaka, ka izvēle saistīta arī ar ne tik pozitīvu pieredzi, kādu māmiņa un mazā meita būtu vēlējušās.

Vairāki ārsti ieteica Ilonai meklēt palīdzību Vācijā vai Krievijā, tomēr jāatzīst, ka bija arī mediķi, kuri, akcentējot, ka ģimenei nepietiks finansiālu līdzekļu, ieteica meiteni uz ārvalstīm nesūtīt, uzskatot, ka vietējie ārsti var risināt šo problēmu paši.

Ja jums rodas papildu jautājumi par Katrīnas veselības stāvokli, varat zvanīt: +371 20569484 vai rakstīt uz e-pastu: snowflakeilona@gmail.com

Lasi vēl