Nepārspējama vienaldzība! Vīrietis pie Origo guļ zemē, bet garāmgājēji neliekas ne zinis

1 komentārs
Nepārspējama vienaldzība! Vīrietis pie Origo guļ zemē, bet garāmgājēji neliekas ne zinis
FOTO: LETA

Par apkārtējo Latvijas iedzīvotāju vienaldzību šokēts kāds vīrietis, kurš bijis liecinieks, kā desmitiem cilvēku vienaldzīgi paiet garām uz zemes guļošam vīrietim ar kruķiem. Viss norisinājies netālu no lielveikala Origo. 

”Es gribētu padalīties ar šodienas atgadījumu, piedzīvojumu, kas lika daudz ko pārdomāt un apdomāt, gan, kas ir cilvēks, ko es daru un kādā vidē es atrodos,” sociālajā tīklā Facebook raksta vīrietis.

”Šodien ap plkst 15:00 pretī Origo, pie Centrālās stacijas pieturas ieraudzīju zemē guļošu vīrieti, kuram bija kruķi un kurš izmisīgi lūdza pēc palīdzības. Es piesteidzos klāt, tajā brīdī arī piesteidzās klāt kāds mana vecuma krieviski runājošs puisis, mēs kopā šo cilvēku piecēlām, bet viņš nevarēja noturēties kājās, jo viņam bija traumēts ceļgals. Ar kopīgiem spēkiem mēs viņam palīdzējām pāriet pāri gājēju pārejai, liekot mašīnām gaidīt, palīdzējām viņam atsēsties, nopirkām viņam kafiju un maizīti par ko viņš mums ļoti pateicās.”

Stāsts nav par to, ka mēs viņam palīdzējām un tādā veidā bijām gandarīti par viņa pateicību un mūsu spējām. Tās lielās pārdomas ir par to, ka pēc tam runājot ar šo, diemžēl, veselības ziņā vārgo, bet garīgi stipro vīrieti. Viņš mums teica, ka viņš zemē bija atradies ar kruķiem vairāk kā stundu un tas bija pie centrālās stacijas pieturas, vismaz vairāk kā 1000 cilvēku viņam pagāja garām pat nepaskatoties, skolēni, studenti, pieaugušie, pensionāri, dažādi cilvēki. Un tajā brīdī es nodomāju, kāpēc mēs skolās mācamies par palīdzēšanu, redzam to filmās vai filozofijas lekcijās runājam un filozofējam, kā arī rakstam darbus par to, kas tad ir cilvēks? Vai cilvēks ir bagātība? Talants? Vai vienkārši izdzīvotājs mūsu zemē?

”Ejot pa ielu, ieraugot šādus gadījumus, mēs to visu aizmirstam un vairs nezinām, kas ir cilvēks? Es visu dzīvi esmu zinājis, ka cilvēkiem jāpalīdz ir obligāti, ja Tev vien tas ir iespējams un cilvēks ir nonācis bezspēcīgā situācijā.
Otrs šoks bija par to, kad mēs sākām šim vīrietim palīdzēt, celt viņu augšā, pēkšņi cilvēki apkārt sāka to vērot un atbalstīt, dodot mums ceļu, un runāt kā mēs tā varējām svešam cilvēkam pieiet un palīdzēt, cik tas ir iespaidīgi!
Un es nonācu pie secinājuma, ka cilvēki, iespējams, vēlas palīdzēt, bet viņiem nepietiek tam drosmes un kā viņi ierauga, kad citi cilvēki to sāk darīt pirmie, tad viņi arī pievienojas. Šīs bija tikai manas pārdomas, kuras es vēl līdz galam nespēju izprast,” raksta vīrietis.


Viņš arī aicina ikvienu palīdzēt jebkuram cilvēkam, jebkurā brīdī, kad tas ir iespējams.