Neparasts stāsts ar laimīgām beigām – Jāzeponkulis atgūst zaudēto suni

2 komentāri

Sirmā vīra Jāzepa Mukāna dzīve izmetusi daudz skarbu līkloču, bet pēdējais no tiem bija epopeja ar sirdsdrauga – uzticamās suņu meitenes Reksas – nozagšanu. Šis ir stāsts ar laimīgām beigām.

Dzimtajā Latgalē par kādreizējo Jāzepa māju liecinot vien tukša vieta, bet iepriekšējo mitekli labāk pat neatcerēties. Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka pērnā gada rudenī ar suņu patversmes Ulubele, amatniecības vidusskolas audzēkņu un raidījuma Degpunktā skatītāju atbalstu Jāzeps tika pie jaunas mājas Ulubeles teritorijā Līčos. Pirms tam Jāzeps ar smagu sirdskaiti tika ielikts slimnīcā, bet viņa sunīte Reksa palika viena, gaidām saimnieku. Sirmgalvja toreizējās dzīvesvietas īpašnieks suņuku aizveda uz dziļiem laukiem un vairs nevēlējās Jāzepam suņudraudzeni atdot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Viņi domāja – kur suns blandīsies bez manis, kad biju slimnīcā, un viņi pārdeva manu sunīti. Man palīdzēja, un sunīti atguva,” stāsta Jāzeps. Suņa atgūšana izdevusies, pateicoties suņu patversmes Ulubele palīdzībai.

Ilze Džonsone, dzīvnieku patversmes Ulubele vadītāja:

Satikšanās bija tik emocionāla, tik priecīgs bija suns un saimnieks. Piecus gadus mēs te Līčos strādājam, tik emocionāla un vētraina satikšanās notiek ļoti reti kad.

Lai abi dzīves pabērni tiktu pie kopīga jumta virs galvas, patversme Ulubele vāca ziedojumus un nopirka divus lietotus jūras konteinerus, kurus par mājokli pieteicās pārvērst Rīgas Amatniecības vidusskola. Iesaistot apmēram ap 200 darba roku, mēneša laikā namiņš bija gatavs.

Jāzeps ir katolis un lūdz, lai patversmes darbinieki reizi nedēļā viņu aizved līdz baznīcai. Taču pēc tam viņš pamanās vēl aizbraukt līdz Vecrīgai, lai uz ielas padiņģētu naudu.

Ilze Džonsone, dzīvnieku patversmes Ulubele vadītāja:

Tad viņš ar to naudiņu iet uz Centrāltirgu, nopērk suņiem dažādus gaļas atgriezumus un kauliņus, un brauc atpakaļ, vāra lielā katlā mūsu mazajiem kucēniem putru. Tā viņš jūtas ļoti noderīgs.

Tā arī Jāzeps vada savas dienas – ar plašo latgaļa sirdi rūpējas par patversmes dzīvniekiem. Lai arī vecais vīrs slikti dzird, viņš cenšas aprunāties ar visiem, ko sastop ceļā. Reksa no sava saimnieka neatkāpjas un uzticīgi uzmana vai katru sirmā vīra soli. Pēc nedēļas Jāzeps kopā ar Reksu sagaidīs savu 81. dzimšanas dienu.

Skaties video!

TOP komentāri

 • inga
  +5 +5 0

  inga

  Ļoti ļoti priecājos! Kopā ar ģimeni uzmanīgi sekojām abu likteņiem un kaut ko jau drusku līdzējām, bet viss tagad ir vienkārši lieliski!
 • .
  +2 +2 0

  .

  Superīgi! Visu to labāko gan Jāzepam, gan cilvēkiem, kas palīdzēja. Malači!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl